Yunus Altunışık

Yunus Altunışık hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, müzik kariyeri, albümleri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2003 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Yunus Altunışık aslen Erzurum’un Oltu İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Yaşantısını memleketi Oltu’da sürdürmektedir. Küçük yaştan beridir müzik ile ilgilenen başarılı müzisyen, Erzurum’da Güzel Sanatlar Müzik Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca bazı sahnelerde yer almış, eğlence mekanlarında sahne almıştır. Bağlama, keman ve Piyano eğitimi de alan genç sanatçı kendisine ait (Esen Rüzgar) adlı beste çıkararak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Esen Rüzgar isimli şarkının bestesi ve sözleri kendisine aittir.

Yunus Altunışık kısaca müzik kariyeri;

Her zaman kendi müziğini ve kendi eserlerini seslendirmek istemenin heyecanı içinde olmuş ve 2020 yılında seslendirdiği kendi eseri Esen Rüzgar’a klip de çekmiştir. Zorda olsa bunun başarmanın mutluluğunu yaşayan Altunışık, müziği çok sevdiğini ve her zaman iyi bir sanatçı olmayı hedeflediğini dile getirmiştir. Henüz 17 yaşında iken kendi imkan ve çabaları ile 3 klip çekmiş, ilerleyen dönemlerde çok daha güzel projeleri ile müzik severlerin karşısına çıkmayı hedeflemektedir. Özellikle hemşehrisi de olması sebebi ile İbrahim Erkal‘ı örnek aldığını, onun gibi bir sanatçı olmak istediğini belirtmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz