Yasemin Şefik

Özellikle radyo severlerin sesine aşina olduğu Yasemin Şefik 1979 yılında İsviçre St. Gallen’de doğmuştur. Burcu Akrep’tir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise mezuniyetinden sonra radyoculuk mesleğine adım atmış ve Süper Fm, Pal Fm, Radio Hot İstanbul Tv ve Best Fm gibi radyolarda görev yapmıştır.

1996 yılında Aktuel Dergisinde foto muhabirliği ve Radio Sport’da Sabah Gazetesi Avrupa sorumlusu ile futbol programı sunmaya başlamıştır. Eş zamanlı olarak Radyo Fener’de metin yazarlığı yapmış, 1999 yılında Süper FM’de yayınlarına devam etmiştir. 2003 yılında Radyo İstanbul ve İstanbul TV’de Onda On ve İstanbul’un Erenleri isimli programların metin yazarlığını yapmıştır. Yine aynı dönemde Gecenet isimli İnternet üzerinden yayınlanan programda sunuculuk yapan Yasmein Şefik 2003 yılında MÜYAP tanıtım filmini yazmış ve yönetmiştir.

Günümüzde Best Fm’de çalışmalarını sürdüren Yasemin Şefik radyo sunuculuğunun yanı sarı skeç yazarı, anlatıcı ve foto muhabiridir. Bir dönem televizyon ekranlarında yayınlanmış olan TRT’de Emre Altuğ‘un On Numara Show, Duvar Adam ve Ceyhun Yılmaz‘ın bir çok skecini kaleme almıştır.

Ayrıca BKM Mutfak’ta stand up gösterileride yapmakta, Dünlük & Ne Olduysa Dün Oldu, Hiç Kurusu, Öyle Vakti ve Anladım Bozukluğu isimli kitaplara imzasını atmıştır.

Yasemin Şefik’in aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz