Yaman Çınar Balcı

Yaman Çınar Balcı Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosunda yer almıştır. Minik oyuncu hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yaman Çınar Balcı Kimdir? Kaç Yaşında?

İstanbul’da dünyaya gelen minik oyuncu Yaman Çınar Balcı 2011 doğumludur. 11 yaşında olan Yaman Çınar İlköğretim eğitim hayatını sürdürmektedir. Rekor Sanat Kursu bünyesinde piyano dersleri almıştır. Ayrıca 34 Sanat Akademide oyunculuk ve Ayça Kuru Akademide de modellik dersleri eğitimi almıştır.

Ekran severler tarafından rol aldığı Uyanış Büyük Selçuklu ve Kuruluş Osman isimli diziler ile tanınmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra Kırmızı Oda adlı dizi de Sema Keçik’in canlandırdığı Selvi karakterinin çocuğu olarak kamera karşısına geçmiştir.

En son ATV ekranlarında yayınlanan ve başrolünü Burak Özçivit‘in üstlendiği Kuruluş Osman isimli dizi de Alaaddin Bey karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @yamancinarbalci ‘dır. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 28,1bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz