Vahap Munyar

Hürriyet’te yayın yönetmeni görevini sürdüren Fikret Bila‘nın istifa etmesinin ardından görevi Vahap Munyar devralmıştır.

1958 yılında dünyaya gelen gazeteci, yazar Vahap Munyar aslen Malatya’lıdır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimlerini memleketi Malatya’da tamamlamış, ardından İstanbul İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi günümüz ismi ile Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur.

Üniversite döneminde gazetecilik mesleğine adım atan Munyar 1979 yılında Anka Ajans’ın İstanbul ofisine geçmiş ardından Ulusal Basın Ajansı, Dünya Gazetesi, Tercüman Gazetesi, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi gibi birimlerde çalışmıştır.

Hürriyet bünyesinde çalıştığı dönemde İngiltere’ye Başbakanlık Basın Yayın bursu ile gitmiş ve dil eğitimi almıştır. Döndüğünde ise Söz Gazetesi yazı işleri müdürü olmuştur. Daha sonra Milliyet Ekonomi Servisi, Hürriyet Ekonomi Müdür Yardımcısı, Hürriyet Ekonomi Müdürlüğü yapmış, 2012 senesinde kendi isteği ile yöneticilik görevinden ayrılmıştır. Ayrılışının akabinde ise sadece köşe yazılarına odaklanan Vahap Munyar en son Hürriyet’te ekonomi yazarı iken Fikret Bila’dan yayın yönetmeni görevini devralmıştır.

Eşi Emine Munyar’dır, bu evliliğinden Amerika’da müzik eğitimi alan bir kızı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz