Ufuk Bayraktar

Babasının ismi Cevahir Bayraktar, annesi ise Şenel Bayraktar’dır. Bir kız kardeşi, birde abisi olan Ufuk Bayraktar Gürsoy Kolej’inde Lise eğitimini tamamlamıştır. Bir dönem babasına ait olan Cihangirdeki Firuzağa Kahvesi’nde çalışmıştır. Bu kahvede Zeki Demirkubuz ile tanışmış ve televizyon dünyasına adım atmıştır.

12 Eylül 1981 yılında dünyaya gelen Ufuk Bayraktar bir çok dizide rol almıştır. Özellikle Ezel dizisi ile büyük bir hayran kitlesine kavuşan oyuncu bu dizide Tuncel Kurtiz’in Ramiz’in geçmişini rajon kesmesini büyük bir ustalıkla canlandıran oyuncu İklimler, Yumurta, Ali’nin Sekiz Günü ve Feo Aladağ’ın Ayrılık adlı flimlerindede rol almıştır.

Merve Bayraktar ile evli olan oyuncunun Efe Cevahir adında bir oğlu vardır. Beyoğlu istanbul doğumludur.

Milat Dizisinde Hamza karakterini canlandırmış olan Ufuk Bayraktar aslen Trabzon’ludur. Anne tarafından ise Kilis’lidir. Bugüne kadar Kartallar Yüksek Uçar, Kader, Yeni Baştan, Ezel, Karanlığın Gözleri, Milat, Umuda Kelepçe Vurulmaz ve Sevda Kuşun Kanadında gibi projelerde rol almıştır.

2017 yılında ise Vatanım Sensin dizisinde Dağıstanlı karakterini, Çukur dizisindede Cumali Koçovalı karakterlerini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz