Tunahan Turhan

Tunahan Turhan hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kimdir? nereli? kısaca hayatı, biyografi bilgileri, dj’lik ve prodüktörlük kariyeri.

Tunahan Turhan Kimdir?

Tunahan Turhan Dj, prodüktör. Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim görmüştür. Müzik sektörüne ilk girişi 2022 senesinde “Mantra” adındaki parçayla “Ghetto Record” adındaki plak şirketiyle anlaşmasıyla gerçekleşmiştir. Bu zaman aralığında Dj ve prodüktörlük yaparak sürekli olarak kendini geliştirmiş, gündemi takip etmiş, yoğun tempoya uyum sağlamış ve sektörde adını başarılı bir şekilde duyurmuştur.

Çıkardığı parçalarla müzik sektöründe önemli derecede yön vermiş ve kısa bir sürede dijital platformlarda üst sıralara çıkarak editör listelerine girmeyi başarmıştır.

Aynı zamanda Tunahan TURHAN, “Satsuma Music” ile anlaşmaya vararak çıkardığı parçalarla hızla yükselişe geçmiş ve listelerde adını en üst sıralara yazdırmayı başarmıştır.

Elektronik müziğe olan ilgi ve alakasıyla bilinen TURHAN, sektörün en iyileri arasında olmayı hedeflediğini ve bunun için çok fazla çalıştığını da dile getirmiştir.

Barış Çakır ile çıkarmış olduğu ‘Oley Oley” adındaki parça binlerce kez dinlenip beğenilerek popüler müzik platformu olan Spotify’in ‘down low’ isimli editör listesine girmeyi başarmıştır ve ayrıca YouTube platformunda hitlerin arasında yer almıştır.

Başarıları bunlarla da sınırlı olmayıp listeleri alt üst eden ve binlerce dinleyici kitlesine ulaşıp tarzını ve müziğini sevdiren başarılı sanatçı Tunahan TURHAN, İspanya’da ki listelerde 7. ve Kanada’da 2. olan “Madrigal” parçasının altında Tunahan TURHAN ve Ata Altınoluk ‘ un imzası ile 66.sıraya girmiştir.Tunahan Turhan, “Mantra, Ghetto, Oley Oley, Don’t Know Why, Bulet, Violin Queen, Give Me, Maia, Deepland, Anatolia, V4, 01, Don’t, Hello Chief, My Feelings, Madrigal” gibi birçok parçanın imzasında Tunahan ismi yer alıyor. Genç DJ ve prodüktör, çıkardığı parçalarla milyonlarca dinlemeye ulaşarak müzik sektörüne yön vermeye devam ediyor.Müzik tarzlarıyla dikkat çeken Tunahan Turhan genellikle Indian Indie, Dans / Elektronik tarzında şarkılar çıkartmaktadır.

Tunahan Turhan Nereli?

Tunahan Turhan Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Tunahan Turhan Boyu, Kaç Yaşında?

Tunahan Turhan 24 yaşındadır. Doğum tarihi 11 Mayıs 1998, burcu boğa, boyu 1.95 cm, kilosu ise 95’dir.

Resmi instagram hesabı @tunahanturhanmusic ‘dir. Günümüz itibariyle 16,1bin civarında takipçisi bulunuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz