Tuluhan Tekelioğlu

Tuluhan Tekelioğlu sunduğu programlar, kitapları, katıldığı canlı yayınlar ile merak edilen isimdir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Tuluhan Tekelioğlu Kimdir?

Tuluhan Tekelioğlu gazeteci, sunucu, belgeselci, yazar, moderatör, haber spikeri. Çocukluk yıllarından itibaren meraklı ve sorgulayan bir kimliğe sahip olması onu zamanla gazetecilik mesleğine yöneltmiştir. Eğitim döneminde matematik ile arası pek iyi olmasada Edebiyat’ta her alanda birinci olmuştur.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü yüksek puanla kazanmış ve Can Dündar, Mümtaz Soysal ve Ahmet Taner Kışlalı gibi isimlerden gazeteciliği öğrenmiştir.

Paris Sipa Press’te gazetecilik yaşantısına adım atmış ve dünyanın bir çok bölgesinde muhabir olarak çalışmalarda bulunmuştur. Ardından Türkiye’de 1994 ve 2001 arası Hürriyet Gazetesi’nde yazı dizileri ve özel röportaj’lar gerçekleştirmiştir.

2001 senesinde ise Televizyon haberciliğine geçiş yapmış ve Cine 5 ekranlarında Başka Yerde Yok isimli programı sunmuştur. Ardından TRT, TGRT, Habertürk kanallarında programlar hazırlamış ve sunmuştur. Sonrasında ise Kanal D Sabah Haberleri, Tuluhanla Bu Sabah gibi programların sunuculuğunu yapmıştır.
Tuluhan Tekelioglu2

Tuluhan Tekelioğlu Nereli?

Tuluhan Tekelioğlu Fransa doğumludur. Fransa’nın Fransa’nın şatolar bölgesi olan Tours’da dünyaya gelmiştir. Babası Fransa Montpellier 1 Üniversitesi’nde doktora öğrenimini yaptığı dönemde doğmuştur.

Babası 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi’nden emekli olan Profesör Doktor Yavuz Tekelioğlu’dur. Babası 1 Ocak 1942 yılında Ankara’da doğmuştur. 1978 doğumlu Balkan Tekelioğlu isminde Müzisyen bir kardeşi vardır.

Tuluhan Tekelioğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Tuluhan Tekelioğlu 54 yaşında ve 1.66 boyundadır. Doğum tarihi 5 Mart 1970, burcu ise balık’tır.

Tuluhan Tekelioğlu Evlimi?

Tuluhan Tekelioğlu 1995 yılında Borsacı Murat Gülkan ile evlenmiş 2013 yılında boşanmıştır. Bu evliliğinden Ömer isminde bir oğlu vardır.
Tuluhan Tekelioglu1
Bugüne kadar Üvey Evlat, Her Şeye Rağmen İkimiz, 40’ında 40 Kadın ve 50’sinde Erkek adlı kitaplara imzasını atmıştır. Yapabilirsin, Persona Non Grata, Üvey Evlat ve Yeni Hayat ise belgesel çalışmalarıdır.

Ödülleri:

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filimleri Festivali ödülü
ÇYDD Eskişehir Uğur Mumcu Ödülü

Resmi instagram hesabı @tuluhantekeli ‘dir. Resmi twitter hesabı @tuluhantekeli ‘dir. Ayrıca @TuluhanTekeliogluTV isminde youtube video kanalı bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz