Tuluhan Tekelioğlu

0

Tuluhan Tekelioğlu 1970 yılında Fransa’nın şatolar bölgesi olan Tours’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarından itibaren meraklı ve sorgulayan bir kimliğe sahip olması onu zamanla gazetecilik mesleğine yöneltmiştir. Eğitim döneminde matematik ile arası pek iyi olmasada Edebiyat’ta her alanda birinci olmuştur.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü yüksek puanla kazanmış ve Can Dündar, Mümtaz Soysal ve Ahmet Taner Kışlalı gibi isimlerden gazeteciliği öğrenmiştir.

Paris Sipa Press’te gazetecilik yaşantısına adım atmış ve dünyanın bir çok bölgesinde muhabir olarak çalışmalarda bulunmuştur. Ardından Türkiye’de 1994 ve 2001 arası Hürriyet Gazetesi’nde yazı dizileri ve özel röportaj’lar gerçekleştirmiştir.

2001 senesinde ise Televizyon haberciliğine geçiş yapmış ve Cine 5 ekranlarında Başka Yerde Yok isimli programı sunmuştur. Ardından TRT, TGRT, Habertürk kanallarında programlar hazırlamış ve sunmuştur. Sonrasında ise Kanal D Sabah Haberleri, Tuluhanla Bu Sabah gibi programların sunuculuğunu yapmıştır.

Babası 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi’nden emekli olan Profesör Doktor Yavuz Tekelioğlu’dur. Babası 1 Ocak 1942 yılında Ankara’da doğmuştur. 1978 doğumlu Balkan isminde Müzisyen bir kardeşi vardır.

Tuluhan Tekelioğlu 1995 yılında Borsacı Murat Gülkan ile evlenmiş 2013 yılında boşanmıştır. Bu evliliğinden Ömer isminde bir oğlu vardır. Bugüne kadar Üvey Evlat, Her Şeye Rağmen İkimiz, 40’ında 40 Kadın ve 50’sinde Erkek adlı kitaplara imzasını atmıştır. Yapabilirsin, Persona Non Grata, Üvey Evlat ve Yeni Hayat ise belgesel çalışmalarıdır.

İlginizi Çekebilir :   Gül Oğuz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz