Tuğkan

Tuğkan sesi ile büyülemeye devam ediyor. Sesinin yanı sıra besteci kimliği ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı sanatçı hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tuğkan Kimdir? Nereli?

1996 yılının Ocak ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı aslen Sakarya doğumludur. Tam ismi Tuğkan Kurt olan ünlü isim çocukluk yıllarından itibaren sanat ile içe yetişmiştir. Daha 2 yaşında iken bütün oyuncularını enstrümanlar arasından seçmesi dikkat çekmiştir. En sevdiği eşyanın ise evde bulunan kasetçalar olduğu belirtilmektedir.

İlkokul öncesi anasınıfından itibaren eğitim süresinde tüm tören, balo ve organizasyonlarda sahnede boy göstermiştir. İlkokul’da iken il genelinde düzenlenmiş olan şiir ve kompozisyon yarışmalarında almış olduğu dereceler kısa sürede yazarlık üzerine ne derecede yetenekli olduğunu gözler önüne sermiştir. Müziğe olan ilgisinin yanı sıra futbol ile de bir hayli ilgili bir çocukluk süreci geçirmiştir. Ancak yaşadığı şanssız bir sakatlığın ardından futbol hayatına ara vermiş, o süre içinde evde kaldığı dönemde gitar çalmayı öğrenmiş ve ilk bestelerini kaleme dökmüştür.

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitim hayatını sürdürmüştür. 2016 senesinde, amatör çalışmalarını sosyal medya üzerinden paylaşmaya başlamış ve 3 sene içinde Youtube kanalında binlerce abone sayısına ulaşmıştır. Dayısı da müzisyen olan Tuğkan Kurt en büyük desteği ise annesinden almıştır. Başarısı sanatçının günümüze kadar kendisine ait bir çok söz ve müziği kendisine ait olan bestesi, eseri bulunuyor. İlk olarak Ele Layık isimli şarkısı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 2017 ve 2019 yılları arasında toplam 4 Single ve 1 EP albümü müzik severler ile buluşturmuştur. Her geçen gün başarılı kariyerini dahada sağlam adımlar ile sürdüren Tuğkan özellikle son dönemde seslendirdiği Kusura Bakma isimli şarkı ile ciddi bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

Ele Layık isimli eseri Star Tv ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş isimli dizi de yer almıştır.

Tuğkan Albümleri – Diskografi

Geber (Single / 2017 Sony)
Sen Benim (Single / 2017 Sony)
Ele Layık (Single / 2018 Sony)
Sümbül (Single / 2018 Sony)
Duble (EP / 2019 Ünlü Mamüller) (Aşkın Kanunu, Belki de)
Kaç (Single / 2019 Kahuna Music)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz