Tufan Gündüz

1

Tufan Gündüz TRT1 ekranlarında yayınlanan 3’te 3 Tarih isimli program ile ekran severler tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tufan Gündüz Kimdir? Aslen Nereli?

1964 yılının Mayıs ayında dünyaya gelmiş, aslen Kayseri, Tomarza İlçesi nüfusuna bağlıdır. İngilizce ve Farça bilmektedir. Günümüzde Hacettepe Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Gazi Üniversitesi Tarih Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.

1991 senesinde Yüksek Lisans, 1996 senesinde ise Doktorasını tamamlamıştır. 1988’de okutman, 2006’da Doçent ve 2011’de Profesör olmuştur.

Prof. Dr. Tufan Gündüz 2021 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Pelin Çift‘in üstlendiği bilgi yarışması 3’te 3 Tarih için kamera karşısına geçmiştir. Resmi instagram hesabını @tufan_gunduz_ kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Kitapları, Bazı Eserleri:

Nisanın 2 Günü, Kızılbaşlar Tarihi & Tarih-i Kızılbaştan, Doğu’da Venedik Elçileri Uzun Hasan ve Fatih Mücadelesi Döneminde, Alahimanet Bosna & Boşnakların Osmanlı Topraklarına Göçü, Danişmendili Türkmenleri & Kırşehir-Nevşehir-Aydın Hattında Aşiretler, Alahimanet Bosno, Osmanlı Tarihi El Kitabı, Oğuz Kağan Destanı, Son Kızılbaş Şah İsmail, Büyük Olayların Kısa Tarihi, Anadolu’da Türkmen Aşiretleri, Bozkırın Efendileri & Türkmenler Üzerine Makaleler, Kur’an ve Kılıç & Türkler Nasıl Müslüman Oldu?, Kızılbaşlar Osmanlılar Safeviler, XVII. ve XVIII. Yüzyıllarda Danişmendli Türkmenleri ve Tarih Bizi Çağırıyor.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz