Thalia

Thalia hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? evli mi? oynadığı sinema ve diziler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Meksika asıllıdır, Meksika’nın Meksico City şehri’nde doğmuştur. Tam ismi Ariadna Thalia Sodi Miranda’dır. Boyu 1.66 cm, kilosu 54, burcu ise başak.

Kariyerinde bir çok alanda başarıların altına imza atmış olsada asıl oyuncu ve şarkıcı kimliği yönü ile adından söz ettirmiştir. Oyunculuk ve şarkıcılığın yanı sıra söz yazarı, tasarımcı, sunucu ve yazar kimlikleri ile de ön plana çıkmayı başarmıştır.

Hakkında Detaylı Bilgiler:

Thalia kariyeri;

1981 senesinde henüz 11 yaşında iken profesyonel kariyerine çok küçük yaşlarda adım atmıştır. Özellikle rol aldığı bir çok dizi ile dünya üzerinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Kariyeri boyunca günümüze kadar 60 Milyon Dolar gibi ciddi bir servete ulaşmıştır.

Evli mi?

2000 senesinde Tommy Mottolo ile evlenen güzel oyuncunun bu evliliğinden Sabrina Sakaë Mottola Sodi ve Matthew Alejandro Mottola Sodi isimlerinde iki evladı vardır.

Yerel ana dili haricinde, Portekizce, İspanyolca, İngilizce ve Filipince bilmektedir. Ülkesi Meksika’da, Meksika’nın gelmiş geçmiş en iyi bayan şarkıcısı olarak tanınmaktadır. Ayrıca Meksika halkı tarafından kendisine Latin Popun Kraliçesi ünvanı verilmiştir.

Müzik kariyeri süresince çıkarmış olduğu albümlerin dünya genelinde satışı ise 40 milyonun üzerindedir. Yine ülkesi Meksika’da en çok albümü satılan bayan sanatçı’dır.

Thalia Latin Grammy Ödülü için bir çok defa aday gösterilmiş olsa da genellikle bu ödülleri ünlü sanatçı Shakira‘ya kaptırmıştır. Buna rağmen diğer ödül törenlerinde olsun, yarışmalarda olsun her zaman ciddi ödüller almaya hak kazanmıştır.

1990 yılından itibaren sinema dünyasında da boy göstermiş, sinema severler tarafından özellikle Maria Mercedes ve Rosalinda isimli dizilerde canlandırdığı karakterler ile büyük bir beğeni toplamıştır. Yayınlanan diziler dünya geneli üzerinde 90 civarında ülke’de yayınlanmış ve büyük bir başarı elde etmiştir. Ülkemizde de ünlü sanatçının hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Rol aldığı diziler neticesinde Latin Amerika’nın en fazla para kazanan dizi oyuncusu ünvanının da sahibi’dir.

En son The Sun tarafından yapılan araştırmaların ardından Thalia Hiç unutulmayacak 50 kadın sanatçı arasında gösterilmiştir. Ünlü sanatçının günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 16,7milyon civarındadır. Youtube video kanalında ki abone sayısı ise 6,09 Mn…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz