Tekir

Tekir Türk müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, albümleri, şarkıları, biyografi ve hayatı.

Tekir Kimdir?

Tekir şarkıcı, müzisyen, söz yazarı, besteci, yorumcu ve aranjör. Çok küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başlamış, yine küçük yaşlarda şarkı yarışmalarında yer alarak dikkat çekmiştir. 2012 yılında Bir Şarkısın Sen isimli çocuk şarkı yarışma programında yer almıştır.

Tekir Gerçek Adı Nedir?

Tekir’in gerçek adı, ismi Recep’tir. Tekir’in soyadı olduğunu dile getirmiş, hayranlarının kullandığı ismin takma isim zannettiklerini belirtmiştir.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini tamamlayan başarılı sanatçı, henüz 9 yaşında müzik ile ilgilenmeye başlamıştır.

Tekir Nereli?

Tekir aslen doğma büyüme İzmir’lidir.

Müzik ile içe yetişen başaralı sanatçı, çok küçük yaşlarda bir çok enstrüman çalmaya başlamıştır. 2012 senesinde Bir Şarkısın Sen isimli müzik eğlence programında henüz çocuk yaşta izleyenlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

2020 yılında söz ve müziği kendisine ait olan, 7 şarkıdan oluşan “Mutlu Son” isimli ilk profesyonel müzik albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Genç yaşta profesyonel müzik hayatına başlayan ve uzun yol kat eden sözü ve müziği kendisine ait 200’den fazla şarkının altına imzasını atmıştır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmekte, aynı zamanda İstanbul’da bulunan stüdyosunda müzik çalışmalarına da aralıksız devam etmektedir.
tekir6 jpg

Tekir Boyu, Kilosu

Tekir’in boyu 1.78 cm, kilosu ise 89’dur.

Tekir Kaç Yaşında?

Tekir 26 yaşındadır. Doğum tarihi 26 Ağustos 1997, burcu başak, doğum yeri ise İzmir.

Özellikle seslendirdiği Ağlaya Ağlaya, Sarılsak mı artık, Kaybım var, Güller utansın, Sarhoşken bile aramam, Bu nasıl azap, Çıkmaz yollar, Yarınıma borcum var, Bilmem neden, Baharları düşledim, Ay Güneş gibi şarkıları büyük beğeni toplamıştır.

Genç sanatçı ilerleyen süreçte ise hayalinin şu olduğunu bir röportaj ile dile getirmiştir. “Köyde minimal ve ilkel bir yaşam. Her şeyden ve herkesten izole! Ben, hayat arkadaşım, hayvanlarım ve müziğim. Bunun için biraz birikim yapmaya çalışıyorum. Yani anlayacağınız, benim hayalim; gerçekliğin ta kendisi.”

Diskografi:

Yasaklanmalıyız
Yaş Gözümden
Güller Utansın
Bak İyine
Gam Torbası
Sarılsak Mı Artık
Ay Güneş
Yarına Borcum Var
Kaybım Var
Vursunlar
Öksüz
Ağlaya Ağlaya
Yok Yarınlar

Damla Yıldız ile seslendirdiği Yok Yarınlar isimli şarkıda büyük beğeni toplamıştır.

Resmi instagram hesabı @tekironline ‘dır. Ayrıca Resmi web sitesini de ziyaret edebilir hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.tekironline.com
tekir5 jpg


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz