Sura İskenderli

Sura İskenderli hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? Albümleri, şarkıları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Son dönemlerde seslendirdiği şarkıları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Sura İskenderli, aslen doğma büyüme Azerbaycan’lıdır. 1997 doğumlu olduğu belirtilen başarılı isim, 17 Aralık doğumlu, yay burcudur.

Özellikle Youtube video kanalı üzerinden müzik severler ile paylaştığı şarkılar kısa süre içinde milyonlarca izlenme sayısına ulaşmayı başarmıştır. Genelde slow rap tarzındaki şarkılar ülkemizde ciddi bir hayran kitlesine sahip olmasını sağlamıştır. 10 Ağustos 2019 tarihinde Youtube video sitesinde yayınlanan Bir Daha Yak – Yalancı isimli şarkı 132 Milyon’un üzerinde izlenmiştir.

Resmi instagram hesabında takipçi sayısı günümüz itibariyle ortalama 355bin civarındadır. Youtube video kanalı suramusic’ te ise 834 B civarında abonesi mevcuttur.

Sura İskenderli röportaj’ı;

Kendisine pop müziği öldümü sorusu sorulmuştur. Verdiği cevap ise, Pop müzik ölmedi, ölmez de, hepsinin yeri ayrı, pop müzik öldü demek için erken. Şimdilik rap müzik kendisini ön plana çıkardı hepsi bu. Pop müzük ölmedi ölmez, yok olacağını da sanmam, çünkü çok değerli pop müzik yapan sanatçılarımız var ve hala milyonlarca insana hitap etmekteler. Konserleri tıklım tıklım doluyor. Belki sadece pop müziğin popülerliği azalmış olabilir.

Rap müziğinin ve rap müzik yapanların çok değerli olduğunu, günümüzde sıra rap müziğine geldiğini dile getirmiştir.

Genellikle kliplerinde yoksulluğa dikkat çeken başarılı isim, geçmiş yıllarda yoksulluk çektiğini ama kliplerinin bununla bir ilgisi olmadığını dile getirmiştir. Aslen Azerbaycan’da doğup büyüdüğünü, Türkiye’de müzik yapmasına ise, kardeşiz, hepimiz biriz, aynı çatı altındayız, aramızda sadece mesafeler var onun dışında Azerbaycan ile Türkiye’nin hiç bir farklılığının olmadığını dile getirmiştir.

Seslendirdiği bazı şarkılar, Gelme Artık, Bir Daha Yak, Fedakar, Kül, Sonu Mu Var, Yaram Derinden, Kimdi, Niye, Korkularım, Seni Severdim, Gönül Dağı, Kopamıyorum Senden, Dostum Dostum, Yalanlar, Sevgi Dolu Dünyamız ve Dön.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz