Şıvga Gerez

Şıvga Gerez ekran severler tarafından özellikle rol aldığı Kurtlar Vadisi’nin Cerrahapaşalı ablası olarak hatırlanmaktadır. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Şıvga Gerez Kimdir?

Şıvga Gerez Oyuncu, Spiritüel Danışman. Annesinin de oyuncu olması sebebi ile oda oyuncu olmaya karar vermiş, ilk olarak 2001 yılında Dansöz isimli film için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra pek çok proje de rol almıştır. Annesi Üftade Kimi’dir. Annesi Üftade Kimi 14 filmde rol almış, 1950’li yıllarda rol alan eski sinema sanatçısıdır. İlk Filmi Mezarımı Taştan Oyun isimli film’dir. Annesi Romanya doğumludur.

Özellikle ekran severler tarafından rol aldığı Kurtlar Vadisi isimli dizi ile hatırlanan usta oyuncu, dizi de (Necati Şaşmaz) Polat Alemdar’ın düşmanlarının akıl hocası, Cerrahpaşalıların ablası rolü için kamera karşısına geçmiştir.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra geçmiş yıllarda oryantal olarak sahne aldığı belirtilen başarılı isim, İbo Show’da dansöz olarak yer almıştır. 2001 yılında Dansöz filminde oynamıştır. Uzun süredir ekranlardan uzak bir şekilde hayatını sürdüren başarılı isim, günümüzde parapsikoloji ve spiritüel danışmanlık yapmaktadır.

Şıvga Gerez Kaç Yaşında?

Şıvga Gerez 53 yaşındadır. Doğum tarihi 29 Ocak 1970, burcu ise kova’dır.

Resmi twitter hesabı @GerezVga ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz