Şinasi Yurtsever

Kardeş Payı Hilmi karakteri ile son dönemlerde adından söz ettiren oyuncu Şinasi Yurtsever 23 Mayıs 1977 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Sahne Sanatları Bölümü mezunudur.

Bir açıklamasında 40 yaşımdan sonra ünlü oldum diyen başarılı oyuncu Şinasi Yurtsever özellikle Kardeş Payı isimli dizide canlandırdığı Büyük Hilmi karakteri ile büyük beğeni kazanmıştır.

Başka İstanbul Yok, Hemşerim, Dış Kapının Mandalları, Küçük İbo, Örümcek, Yılan Hikayesi, Cinlerle Periler, Kınalı Kar, Yazı Tura, Avrupa Yakası, Alacakaranlık, Hayatımın Kadınısın, Hokkabaz, Küçük Kıyamet, Ayışığı, Bir Bulut Olsam, Kapalı Çarşı, Ramazan Güzeldir, Vavien, Sende Gitme, Çalgı Çengi, İşler Güçler, Düğün Dernek, Hadi İnşallah, Olur Olur, Geniş Aile 2: Her Türlü, Çalgı Çengi İkimiz ve Dört Köşe gibi çok önemli sinema ve dizilerde rol almıştır.

2015 yılında Ferihan Kaya ile nişanlanan Yurtsever aslen Erzincan’lıdır.

1 Yorum

  1. Adam bizzat açıklamış hem dergilere röportaj vermiş hem de sosyal medya hesaplarından paylaşmış 24 Ayar Can Erzincanlı. Uydurma bilgiler gerçekmiş gibi gösterilmemeli. Acilen bunu düzeltmeniz gerekmektedir aksi takdirde bu güzide sitenin güvenilirliği kalmayacaktır.Erzincanlılar olarak sitenize başarılar dileriz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz