Serkan Akkoyun

0

Serkan Akkoyun hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? çalışmaları gibi bir çok merak edilen sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 senesinde aslen Adana’da dünyaya gelen Serkan Akkoyun, geçmiş yıllarda Eurosport, Sporx ve Sabah Gazetesi bünyesinde editör olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Ayrıca yine geçmiş senelerde Hayatım Futbol, Futbol Extra, Fitbol, Cosmopolitan, Cins, Tuhaf ve Lacivert dergilerinde yazılar yazmış 2016 senesinde ise A Spor ekranlarında yorumcu olarak ekran karşısına geçmiştir.

2018 senesinden bu yana ise TRT Spor ekranlarında yayınlanan “Avrupa Stüdyosu” isimli program’da yorumcu olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Serkan Akkoyun Avrupa ve Dünya futbolu üzerine ciddi bir uzmanlık ve bilgi birikime sahiptir.

10 seneden fazladır dijital ağırlıklı olarak spor medyasında yer almaktadır. Web ve dergi yayıncılığı ile birlikte linear ve non-linear medya alanlarında çalışmaları bulunmaktadır. Medyanın dijital tarafında başlayan kariyeri bununla birlikte yazılı ve görüntülü medya alanlarında da devam etmektedir. Alanı Avrupa futbolu, futbol kültürü, alt başlık olarak da futbol – edebiyat – sanat ilişkisi.

TRT SPOR ve TRT RADYO 1 ‘de çalışmalarını sürdürmekte, Lacivert Dergi, Cosmopolitan Türkiye, Hayatım Futbol Dergi ve Futbol Extra’ya katkıları da devam etmektedir. Ayrıca sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan başarılı isim Youtube video kanalı ile de futbol severlere içerikler hazırlamaktadır. Sabah.com.tr ‘nin futbol dijital yönünü de Serkan Akkoyun hazırlamaktadır.

Eğitim hayatı;

İstanbul Kültür Üniversitesi – Yüksek Lisans (Master) İş/Yönetim Ekonomisi (2010 – 2012)

Lisanslar ve Sertifikalar

Spor İletişimi – Kadir Has Universitesi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz