KimNereli.net

Serdar Sandal

Serdar Sandal Kimdir?

Serdar Sandal
Gerçek adı: Serdar Sandal
Doğum Tarihi: 1969 (50 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Aylin Sandal ile)
Meslek: Matematikçi Öğretmen Siyasetçi
Mezuniyet: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
Doğum yeri: Tunceli

Serdar Sandal Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Serdar Sandal Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Bayraklı Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılında dünyaya gelen Serdar Sandal aslen Tunceli’lidir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Eşi Aylin Sandal (İzmir Ödemiş doğumlu) Özel Çakabey Anadolu Lisesi fen bilimleri bölümü zümre başkanı, oğlu Yağız Sandal (İzmir Konak doğumlu) aynı okulda 11. sınıf öğrencisi ve Bornova Belediyesi bünyesinde kurulan spor kulübünde profesyonel basketbolcudur.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun olmuştur. 15 sene gibi uzun bir süre özel eğitim kurumlarında matematik ve geometri alanlarında öğretmenlik yapmış, Lise müfredatına uygun matematik ve geometri ders kitapları yazmıştır.

Serdar Sandal öğretmen arkadaşları ile birlikte kurduğu dershane’nin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenmiştir. Daha sonra, İzmir Ticaret Odası meclis üyeliği ve eğitim komite başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Üniversite döneminde iken katıldığı öğrenci dernekleri ve kitle örgütleri ile siyasal çalışmalarını başlamıştır.

Serdar Sandal Bilses Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği ile birlikte Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde de aktif olarak görev almıştır. 2 dönem SHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra, 3 dönem CHP İl Yönetim Kurulu üyeliğinde yer almış, 2014 yerel yönetim seçimlerinde parti genelgesine uygun olarak, partideki il başkan yardımcılığı görevinden ayrılarak Bayraklı ilçesi belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunmuştur. Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM) kuruluşunda aktif görev almış, 2019 seçimlerinde de yeniden Bayraklı İlçesi Belediye Başkanlığına adaylığı açıklanmıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Serdar Sandal
Gerçek adı: Serdar Sandal
Doğum Tarihi: 1969 (50 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Aylin Sandal ile)
Meslek: Matematikçi Öğretmen Siyasetçi
Mezuniyet: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
Doğum yeri: Tunceli
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

381.563 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

324.125 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

315.923 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.615 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.011 kez okundu

6.

Tarkan

223.544 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.258 kez okundu

8.

Emre Mor

194.012 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.093 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.520 kez okundu