Selim Çoraklı

1960 yılında dünyaya gelen araştırmacı, yazar Selim Çoraklı Gümüşhane Lisesi mezunudur. Aslen Bayburt doğumlu Selim Çoraklı genellikle yazmış olduğu kitaplarda Cemal Doğan ve Selim Yusufoğlu mahyalarını kullanmıştır.

Lise eğitiminin ardından siyasi nedenlerden dolayı eğitim hayatını sürdürememiştir.

1983 yılından itibaren özel kuruluşlarda çalışmaya başlamıştır. Zaman Gazetesi bünyesinde muhabir, köşe yazarı, Makedonya temsilcisi, araştırmacı yazarlık gibi görevlerde bulunmuştur.

Yazmış olduğu bazı kitaplar, Gülenin Ağlattığı Müslümanlar, Tefekkür Damlaları & Risale-i Nur’dan, Kitap Okuma Şuuru, Edebiyata Müslümanca Bakmak, Sansürsüz Yazılar, Bediüzzaman Modernist Mi? Post Modernist Mi?, Muhsin Yazıcıoğlu Adam Gibi Adam, Sistemli Düşünceler, Kitap Okumanın 77 Yolu, Okul ve Aile Etkinlikleri, Dost İstersen Allah Yeter, Bu Kadar Zor Olacağını Bilmiyordur, Mutluluk ve Aile Bağları, Hocia Darbelerin Efendisi, Muhsin Reis Çağımızda Bir Alperen, Nasihat İstersen Ölüm Yeter, Düşman İstersen Şeytan (Nefis) Yeter, Lider İstersen Muhammed (s.a.v) Yeter, Arkadaş İstersen Kur’an Yeter.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz