Selçuk Özdağ

Selçuk Özdağ 26. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı – Akademisyen ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’dır. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

7 Ağustos 1958 tarihinde Ankara Konur’da dünyaya gelen Selçuk Özdağ’ın annesi Hatice Hanım, babası ise Halil Bey’dir.

İlköğretim, Ortaokul eğitimini Ankara İncirli İlköğretim Okulu’nda tamamlamış ardından Ankara Gazi Lisesi’ni bitirmiştir. 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü ve Manisa Gençlik ve Spor Akademisi’nden mezun olmuştur. Ardından Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmış, 2003 yılında doktora’sını tamamlamış, 2012 senesinde ise Doçent olmuştur.

1987 yılında çalışma hayatına atılmış 2011 yılına yani Milletvekili seçildiği döneme kadar bir çok farklı kurumda çalışmıştır.

Selçuk Özdağ siyaset hayatı;

1975 senesinde üniversite döneminde iken Manisa Ülkü Ocaklarında siyasi faaliyetlere başlamış, kuruluşunda etkin rol üstlendiği Büyük Birlik Partisi bünyesinde farklı kademelerde 17 sene gibi uzun bir süre çalışmalarını sürdürmüştür. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu vefat ettikten sonra
Büyük Birlik Partisi’nden istifa etmiştir.

11 Haziran 2011 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi 24. Dönem Manisa Milletvekili seçilen Doç. Dr. Selçuk Özdağ, dönem içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği, TBMM Çevre Komisyonu Üyeliği, TBMM Darbeleri İnceleme, Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu Üyeliği. TBMM Türkiye Macaristan ve Türkiye Kostarika Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, TBMM Türkiye Özbekistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, AK Parti Denizli İli Koordinatör Milletvekilliği, 2013 – 2014 Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı, 2013 – 2014 AK Parti Genel Merkez Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde yer almıştır.

7 Haziran 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde ise 26. Dönem Manisa Milletvekili olarak yeniden Meclise girmiş, 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçilmiştir. Kongre sonrası yapılan ilk MKYK toplantısında ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görevlendirilmiştir.

Günümüzde aktif olarak bu görevini sürdüren Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın yayınlanmış 5 adet kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Eşi Huriye Özdağ Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Kursu Öğreticiliğinden emekli’dir, iki kız çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz