Seda Kaya Güler

Seda Kaya Güler 1958 yılında dünyaya gelmiştir. Çocukluk ve gençlik yılları İzmir’de geçmiş, ardından İstanbul’a yerleşmiştir. Aslen Elazığ doğumludur.

Küçük yaşlarda gazeteci olmaya karar verdiğini belirten Seda Kaya Güler, Üsküdar Kız Lisesi ardından, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından efsane dergi Karınca’da Duygu Asena’nın yardımcısı olarak işe başlamıştır.

Karınca Örgü, dekorasyon ve moda gibi bölümlerin yazı işleri müdürlüğünü üstlenmiştir. Daha sonra Hıncal Uluç ile birlikte çalışmış, Erkekçe dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yapmıştır. Ardından Rapsodi dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmış ve Sabah Gazetesinde melodi dahil olmak üzere bütün eklerinin yayın yönetmenlik görevini üstlenen Seda Kaya Güler Sabah Grubuna ait o dönemde Gelin dergisi, Sofra dergisi, Bebeğim ve Mimoza gibi dergileri çıkartmıştır.

Tv8’de günlük yayınlanan Gözümüzden Kaçmayanlar, haftalık Söz Kadınların programı, Digitürk Elmax’ta Ünlülerle Aşk’a Dair programı gibi programları hazırlamış ve sunmuştur. Günümüzde Yeni Asır’da köşe yazarlığı yapmıştır.

Bugüne kadar Erkekte Kadın Korkusu, Aşk Seks ve Kadınlara Dair, Aşk, İş ve Kadınlara Dair, Aşk Eski Bir Yalan, Genç Kızlar ve Aşka Dair, Köpük Annem ve Ben ile Kıpkırmızı isimli kitaplara imzasını atmıştır. TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu üyesidir. 2017 yılında eşi Zeki Güler yaşamını yitirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz