Seçil Gür

Seçil Gür hakkında merak edilen soruların cevapları. Evli mi? sevgilisi kim? kaç yaşında? albümleri, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Almanya’nın Hof kasabasında dünyaya gelen sanatçı Seçil Gür daha sonra Türkiye’ye dönmüş 12 yaşında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası viola sanatçısı Meral Sayın’dan solfej dersleri almıştır. Maalesef henüz boyu, kilosu, doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu gibi merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır.

Aslen Adanalı olan Seçil Gür, İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini memleketinde tamamlamıştır. 1999 senesinde İstanbul’a taşınmış İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur.

2008 yılında Şahika Tekand ve Esad Tekand’dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine eğitim almıştır. Uzun süredir eğitim kurumlarında eğitmenlik yapmakta olan Seçil Gür ayrıca albüm çalışmaları gerçekleştirmekte ve sahne almaktadır.

2017 yılında Deli Yangın isimli tekli single çalışması müzik marketlerindeki yerini almıştır.

Kendi resmi web sayfasında 1 Ocak doğumlu olduğunu ancak kaç yılında dünyaya geldiğini belirtmemiştir.

2014 yılında Türkiye’nin en fazla takip edilen ses yarışması O Ses Türkiye’ye yarışmasına katılmıştır. İlk elemeleri geçmiş, daha sonra çapraz eşleşmelerde Çeyrek Finalde rakibi Hasan Çebi’ye karşı elenmiştir.

Son dönemde ünlü sanatçı Serdar Ortaç ile birlikteliğiyle sıkça magazin dünyasının gündeminde ismi geçmiştir. 2017 yılında Youtube sitesinde klibi yayınlanmış, günümüze kadar bu klibi toplam 5 Milyon’un üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz