KimNereli.net

Savaş Özdemir

Savaş Özdemir Kimdir?

Savaş Özdemir
Gerçek adı: Savaş Özdemir
Doğum Tarihi: 01/01/1970 (49 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.79
Kilo: 75
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Seslendirme Sanatçısı Tiyatrocu Yönetmen
Mezuniyet: Anadolu Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Savaş Özdemir Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Savaş Özdemir son dönemde Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tipi karakteri, Dadaş repliği ve oyunculuğu ile tüm ekran severleri televizyon başına kilitleyen isim olmuştur. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? ailesi, hayatı ve biyografisi merak edilmektedir.

İzmir Eşrefpaşa Lisesi’nden 1991 yılında mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu Bölümü mezunudur. 1997 senesinde Devlet Tiyatrosu ile çalışma hayatına adım atmış yazar, yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

15 sene Adana Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmış, 30 civarında oyunda sahne almıştır. 17 yaşında iken babasının kendisine senin dilin çok uzadı git artist ol demesi ile oyunculuğa adım attığını belirtmiştir. Babasının ozan olduğunu dile getiren usta oyuncu babasının çok sayıda derlemesi olduğunu, bağlama çaldığını ve hocalık yaptığını söylemiştir. Resim sergisi hazırlamakta, oyun yazarlığı yapmakta ayrıca Sekiz Müzik ile albüm çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Konservatuvar’da piyano ve gitar eğitimi alan Savaş Özdemir gitar ile tanıştıktan sonra kendi çapında besteler yapmaya başlamıştır.

Resim üzerine ise Sürrealist ve dışavurumcu çalışmalar yapan oyun resim sergisi açmayı planlamaktadır. 30 civarında bestesi var, ayrıca 50’ye yakın tablosu bulunmaktadır.

Savaş Özdemir oynadığı diziler;

Süper Baba, Yasemince, Mavi Düşler, Avrupa Yakası, Haziran Gecesi, Eylül, Kapıları Açmak, Gülpare, Gurbet Yolcuları, Kurtlar Vadisi Pusu, Kuzey Rüzgarı, Sinekli Bakkal, Adanalı, Gece Gündüz, Jack Hunter and the Quest for akhenatens tomb, Bir Kadın Tanıdım, Nuri, Yol Ayrımı, Ben Onu Çok Sevdim, Kod Adı Reaksiyon, Çırağan ve Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz.

Rol aldığı sinema filmleri, Asansör, Tombala, Mavi Kuş, Kanımdaki Barut, Lüks Otel, Gittiler “Sair ve Meçhul”. Ayrıca Bill ve Ted’in Maceraları ile GÜn Batımından Şafağa isimli sinema filmlerinde seslendirme sanatçısı olarak yer almıştır.

Oynadığı tiyatro oyunlarından bazıları ise, Fırtına, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Köprüden Görünüş, Kadıncıklar, Ali Ayşeyi Seviyo, Pazartesi Perşembe, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Oyunun Oyunu, Soytarılar, Cadı Kazanı ve Beşinci Frank. Adana Devlet Tiyatrosunda Derya Gülü ve Emanuel Marie’nin Beyaz isimli oyunlarını yönetmiştir.

En son rol aldığı dizi ise Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisidir, İstanbul’da dünyaya gelen Savaş Özdemir bu dizide Tipi karakterini canlandırmıştır.

1970 doğumlu usta oyuncu 1.79 cm boyunda, 75 kilodur. Maalesef İstanbul doğumludur ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Savaş Özdemir
Gerçek adı: Savaş Özdemir
Doğum Tarihi: 01/01/1970 (49 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.79
Kilo: 75
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu Seslendirme Sanatçısı Tiyatrocu Yönetmen
Mezuniyet: Anadolu Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.200 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.883 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.048 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.827 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.141 kez okundu

6.

Tarkan

223.943 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.530 kez okundu

8.

Emre Mor

194.239 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.483 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.977 kez okundu