Rukan Demir

Rukan Demir hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1994 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Rukan Demir İstanbul doğumludur. Beşiktaş Bingül Erdem Anadolu Lisesi ardından, Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca Amerika’da New York Lee Strasberg Theatre and Film Institute’de oyunculuk eğitimi almıştır. Bilgi Üniversitesi’nin Lise son sınıf öğrencileri için düzenlenen senaryo yarışmasında derece almış, daha sonra sinema ve televizyon eğitimi almaya başlamıştır. Yarışma’da Maktul isimli bir kısa film de rol almıştır.

Rukan Demir 2014 yılından beri bir çok reklam filmi, kısa film ve dizi de rol almış, oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. 2018 yılında TRT Belgesel yapımı Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları isimli televizyon belgeselinde Laura karakterini canlandıran güzel oyuncu, 2019 senesinde rol aldığı bir mücevher markasının reklamı ile büyük beğeni toplamış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Günümüz itibariyle 2020 yılında ekranlarda yayınlanan İyi Aile Babası isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan güzel oyuncu dizi de Çilem karakterini canlandırmaktadır. Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi de Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Melek Baykal ve Salih Kalyon gibi isimler yer almıştır.

Rukan Demir Oynadığı sinema ve diziler;

2020 – İyi Aile Babası (Çilem)
2018 – Dünya Tarihinin Dönüm Noktaları (Laura)
Kısa Film – (Maktul)
Reklam filmi – (Migros)
Reklam filmi – (Zen Pırlanta)
Reklam filmi – (Tat Ketçap)
Reklam filmi – (Bürotime)

Duygu Başara Dublaj & Menajerlik İstanbul bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz