Refika Birgül

1980 yılında İstanbul, Kuzguncuk’ta dünyaya gelen Refika Birgül, anne tarafından Kıbrıs, baba tarafından ise aslen Nevşehir, Kozaklı İlçesi, İmran Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

Uzun zamandır memleket mutfağını geliştirmek ve sevdirmek için çalışmalarını sürdürmekte, yemek kitabı ve gazete yazarlığının yanı sıra Refika markasının kurucu ortağıdır.

NTV ekranlarında yayınlanan Refika’nın Mutfağı isimli program ile mutfak kültürümüzü en iyi şekilde ekran severler ile paylaşan Refika Birgül Doktor bir ailenin evladı olarak dünyaya gelmiştir.

İlköğretim eğitimini Yeşilköy Hamdullah Suphi Tanrıöver Okulu’nda tamamlamış ardından, Robert Koleji ve Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

Lisans eğitiminin ardından London Business School’da liderlik eğitimi almıştır. Akdeniz mutfağını Kıbrıslı annesi ile teyze ve dayılarından, İç Anadolu mutfağını ise Nevşehirli babasından, dede, hala ve yengelerinden öğrenmiştir.

Bugüne kadar Narlı Tarifler & Refika’nın Mutfağı’nda Pişen Kitaplar, Refika’dan Hızlı Tarifler, Refika’nın Mutfağı / Cooking New Istanbul Style ve Düdüklü’nün Sihirleri isimli kitaplara imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz