Pınar Işık Ardor

3

Pınar Işık Ardor günümüzde Beyaz Tv ekranlarında 7.GÜN adlı programı hazırlayıp sunmaktadır. Hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kimdir? kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1974 yılının Aralık ayında dünyaya gelen Pınar Işık Ardor aslen Balıkesir’li, Oğlak burcu’dur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul, Ataköy Lisesi’nde tamamlamış ardından 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Uzun yıllar (7 yıl kadar) bankacılık alanında iş hayatını sürdürmüş, Koçbank ve Egebank A.Ş bünyesinde yöneticilik yapmış, ardından bankacılık mesleğine ara vermiştir.

Aradan geçen bir sürenin ardından mesleğinde değişiklik yaparak medya sektörüne giriş yapmıştır. Rumeli Tv, Yeniçağ Tv, KanalTürk, Akşam, Kanal T ve Cem Tv gibi kanallarda Ekonomi Editörü, sunucu, programcı ve yapımcı olarak görev almıştır. Günümüzde ise Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan 7.Gün isimli programı sunmaktadır.

Adrenalini yüksek spor türlerinden hoşlanan Pınar Işık Ardor ayrıca At’a binmeyi de çok sevmektedir.

Bugüne kadar yapmış olduğu programlar, Sadece 1 Derece, Ekonomi Gündemi, Ana Haber Bülteni, Sektöreel, Seçim Arenası, Açık Kanal, Artı Değer, Artı Finans.

3 Yorumlar

 1. allah islamı umreye gitmeyi size bu bayana nasip eylesin allah türbanlı olmasını mutlu olmasını nasip eylesin allah cennet cehennemin farkına önemine varmayı nasip eylesin amin

 2. Pınar hanım doğru adreste moderatörlük yeteneğini kullandığında izleyicilerine fikri katkı sağlıyor..
  Yalnız diğer meslektaşlarında da olan bir yanlış strateji kendilerinde de var.
  “Bir konu-konuya bağlı bir soru ve yönlendirilmiş yanıt”..
  ****
  Örneğin;
  “falanca kişi şunu dedi,siz bu görüşüne ne dersiniz,sizin bu konuda farklı bir görüşünüz var mı”diye sorması gibi…
  Soru sorarken yönlendirmek konunun özünü bozar..Kişiyi bilinç altında “taraf olmaya” iter.Dışarıya da öyle yansıtır.
  Yapılması ve söylenmesi gereken aslında şu:
  “falanca kişi filanca konuda şöyle bir açıklama yaptı”…
  Konu hakkında şahsi görüşünüz nedir”???
  ****
  Çoklu konukların misafir olduğu programlarda fark yaratmanın yolu zıt taraflar oluşturup,tartıştırmak değil,aksine basit zeka oyunları ile münazara havası yaratmak çok önemli..
  ****
  Akıllı,zeki ve başarılı bir kadın..
  Konu seçimini şu aralar ev ekonomisinin mutfağa yansımalarını,bir hayli uzak kaldıkları eğitim alanına geri dönen çocuk-ebeveyn sürtüşmeleri ve sorunlarına dönük olursa ilgi artar…
  Hiç yapılmayan bir konu ise belirli ve sorunlu meslekler ve meslek erbaplarının stüdyoda tartıştırılmaları..
  Mesela çiftçiler..
  Mesela üreten sanatkar-esnaf kesimi….
  Bırakın halkımızın en alt kademe de üreten kesimleri kendi sorunlarını halkın huzurunda çözüm odaklı,siyasi atmosferden uzak,tartışsınlar..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz