Özgün Akaçca

Özgün Akaçca Ya Çok Seversen isimli dizide Mert karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı isim hakkında tüm detaylar! Kısaca eğitimi, kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Özgün Akaçca Kimdir?

Özgün Akaçca tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Tiyatroları sanatçısı olarak tiyatro kariyerinede devam etmektedir. Akakça, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 2014 senesinde mezun olmuştur. Yine aynı üniversite bünyesinde Modern Dans bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmiştir.

Günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Ayrıca bir çok özel tiyatro grubunda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Tiyatro kariyerinin yanı sıra sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
ozgun Akacca6 jpg
İBB Şehir Tiyatroları bünyesinde, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Şahane Züğürtler, Antigone, Hamlet ve Hayal-i Temsil gibi oyunlarda sahne almıştır.

Başarılı oyuncu, Geleneksel Pantomimden Çağdaş Mim Sanatına, Şiirsel Beden, Doğal Sesin Özgürleşmesi, Fitzmaurice Ses Tekniği, Mekana Özgü Performans gibi atölye çalışmalarına katılmış, birçok değerli yabancı eğitmenden eğitim almıştır.

İBB Şehir Tiyatroları Darülbedayi Atölyesi’nde Fiziksel Farkındalık, Performans Enerjisinin Keşfi ve Diksiyon eğitmenliği yapmaktadır. Ayrıca Diem Akademi’de Etkili Konuşma, Sunum, Hikaye Anlatıcılığı vb. eğitimler vermeye devam etmektedir.

Özgün Akaçca Evlimi?

Özgün Akaçca Serna Arıcılar Akaçça ile evlidir. Bu evliliğinden Pera isminde bir kızı vardır.

2023 yılında Ya Çok Seversen isimli dizide Mert karakterini canlandırmıştır. Ya Çok Seversen oyuncuları Kerem Bürsin, Hafsanur Sancaktutan, Nazmi Kırık, Mine Kılıç, Oğulcan Arman Uslu, Durukan Çelikkaya, Aziz Caner İnan, Hatice Aslan, Adin Külçe, Arven Ece Yavuz, Şerif Erol, Lara Aslan, Cemre Ebuzziya, Alper Baytekin, Aslı Omağ ve Murat Karasu isimlerden oluşmuştur.

Resmi instagram hesabı @ozgunakacca ‘dır. Maalesef henüz boyu, kaç yaşında? doğum tarihi gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz