Onur Büyükdurak

Onur Büyükdurak hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? nerede doğdu? eğitimi nedir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Lise eğitimini doğup büyüdüğü şehir İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından yine İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elekronik Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimi için Fransa Paris’e giden Onur Büyükdurak orada Ecole Centrale D’Electronique’e gitmiş ve master yapmıştır. 2015 yılında tekrar İstanbul’a dönmüş ve oyunculuk eğitimi almıştır. Ardından kazandığı Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama bölümünü de başarı ile tamamlamıştır.

ilk dizi oyunculuk deneyimini 2011 senesinde Arka Sıradakiler adlı dizi ile gerçekleştirmiş, dizideki karakter ismi ise Burak Cankurt’tur. Ardından Kanıt ve Savaşçı isimli dizilerde rol almıştır. En son rol aldığı Savaşçı dizisinde Sancar Kerimov karakterine hayat vermiştir. Dizide Azerbaycan asıllı bir askeri canlandırmış ve Bahtiyar Yüzbaşı’nın yeni elemanı ve komutanın sağ kolu olarak Turan Timi’ne dahil olmuştur.

Yakışıklı oyuncu’nun boyu 1.81 cm, kilosu ise 74’tür. Maalesef baba tarafından aslen nereli olduğu ve burç bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz