Ömer Saçaklıoğlu

0

Ömer Saçaklıoğlu hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, iş hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1958 yılında dünyaya gelen Ömer Saçaklıoğlu aslen Şanlıurfa’lıdır. Çok küçük yaşlardan itibaren ticaret ile uğraşmaya başlamıştır. Ailesi tüccar olan Saçaklıoğlu’nun Urfa’da babasının tüccür ve büyük et imalathaneleri’nin bulunduğu belirtilmektedir. Daha sonra aile ile birlikte İstanbul’a yerleşerek iş hayatını İstanbul’da sürdürmüştür.

Lise eğitiminin ardından iş hayatına yoğunlaşmış ve Gaz, Kuyumculuk ve Tekstil sektörlerinde çalışmalarda bulunmuştur. Daha sonra inşaat sektörün’de yatırımlar yapmak üzere çeşitli bölgelerden gayrimenkuller almış ve bunların üzerinde inşaat projeleri geliştirmiştir. 1980 yılında ilk apartmanını İstanbul, Florya’da inşa etmiştir.

Günümüzde, Metal Yapı Konut A.Ş’nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatını sürdürmektedir. Ayrıca en son, Doğa Okulları/nın % 100 hissesi için nihai satış anlaşmasını imzalayarak yeni sahibi olduğu açıklanmıştır.

Real Life-Kemerburgaz, Blue Lake-Küçükçekmece, İstanbul Tower Bayrampaşa, Arcadium Life 3 Eyüp, Dap Teras Kule-Pendik ve Ulusa Belvedere Residence gibi bir çok büyük projenin altına imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz