Ömer Koç

İş Adamı Ömer Koç, 1962 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Robert Koleji ardından Columbia Üniversitesinde eğitim almış ve aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmıştır.

Babası Rahmi Koç, annesi Çiğdem Simavi, kardeşleri ise 2018 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığını Aziz Yıldırım‘dan devralan Ali Koç, 21 Ocak 2016 tarihinde ise kalp krizi nedeni ile yaşamını yitiren iş adamı Mustafa Koç‘tur.

Helikopter ve özel uçak dışında pek fazla ulaşım aracı kullanmadığı belirtilen Ömer Koç yaşantısının bir kısmını İstanbul, diğer bir kısmını ise Londra’da geçirmektedir.

Sanata düşkünlüğü ile dikkatleri üzerine çeken Ömer Koç ayrıca sosyal medya ve magazin dünyasından uzak bir yaşamı tercih etmektedir. Bugüne kadar bir çok müze ve sergiye yaptığı katkılar ile gündeme gelmiştir. Çocukluk yıllarından beri kitap biriktirmekte ve ciddi bir koleksiyona sahiptir.

Günümüzde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Dedesi Vehbi Koç’tur. Dedesinin babası Koçzade Hacı Mustafa Efendi, dedesinin annesi ise Hacı Rıfat Efendi’nin kızı Fatma Hanım’dır. Baba tarafından aslen üç asırlık, anne tarafından ise altı asırlık II. Murad zamanında etkili olan Hacı Bayram-ı Veli sülalesine mensuptur. Ankara‘da Çoraklık semti nüfusuna bağlıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz