Oğuz Akçay

0

Oğuz Akçay bir çok platformda bulduğu açıklar ile dikkatleri üzerine çekmiş ve haber programlarında yer almıştır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Temmuz ayında Almanya’nın Bonn Şehri’nde dünyaya gelen Oğuz Akçay baba tarafından aslen Iğdır’lıdır. Boyu 1.79 cm, kilosu 85, burcu ise aslan’dır. Ali Osman Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü mezunudur. Lise eğitimini tamamlayan Akçay günümüzde üniversite eğitimi için hazırlanmaktadır.

Genel olarak Instagram, Apple ve diğer platformlar üzerinde yer alan çeşitli hataları markalara bildirerek kariyerinde ciddi adımlar atmaktadır. Bu güne kadar bir çok platform üzerinde açıklar bulan Akçay, bir çok haber programına da davet edilen isim olmuştur.

İlerleyen dönemlerde yazılım alanında eğitim almak ve kendi şirketini kurmak istemekte, ayrıca ilk olarak ülkemiz çerisinde popüler şirketlerde çalışmayı hedeflemektedir. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde sürdürmektedir.

Oğuz Akçay Apple’in açığını buldu;

2019 senesinde Amerika merkezli teknoloji devi Apple’in ürettiği İphone telefonun yazılım açığı bulmuştur. Firmaya mail atarak durumu bildirmiş, yetkililerden kendisine bir teşekkür maili gelmiş, küçük bir de hediye takdim edilmiştir.

Ayrıca Çayan Temel ile birlikte, Apple ile Netflix arasındaki ’Apple cihazlardan Netflix´ten film veya dizi izlerken görüntü kaydı alınamaz’ şeklindeki gizlilik sözleşmesinin açığını bulmuştur. Apple telefondan Netflix izlerken 4K görüntü kalitesinde kayıt almış, ardından kendisine Apple tarafından toplamda 200 bin dolarlık ödül teklif edilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz