Nurettin Bay

Nurettin Bay orta halli bir ailenin evladı olarak Giresun Şebinkarahisar, Tepeltepe Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda gurbete giderek çalışma hayatına atılmıştır.

1980 yılının Kasım ayında evlenmiş 1984 yılından itibaren yaşantısını İstanbul Bahçelievler’de sürdürmeye başlamıştır. Ardından Baytes TİC. isminde satış, montaj ve tesisat işi ile ticarete atılmış aynı zamanda amatör olarak şiir yazmaya ve şiirlerini türküye dönüştürmeye başlamıştır. Karahisarın Pazarı isimli bandrolsüz olarak Dosta Özel isimli bir kaset çıkarmıştır.

Büyük bir ilgi ile karşılanmış ve sanat ve müzik üzerine yoğunlaştır. Şiir ve türküler yapmaya ağırlık vermiş kısa süre sonra Yadeller isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır.

Ardından sesini Tv programları ve radyo programları ile duyurmayı başarmış 2007 yılında Ay Gibi adlı ikinci albümü ile müzik kariyerini sürdürmüştür. 2009 yılında Beyaz Gülüm albümüne imzasını atan Nurettin Bay evli ve bu evliliğinden üç evlat sahibidir.

3 Yorumlar

  1. Yıllardır zaman zaman dinlerim ve severim.duruşu konuşmaları harika olgun ve dolgun. Aklımda hep keşke bu adam bir program yapsada seyretsek diye geçiyordu. Gecen sene bir çanak anten aldım şimdi yıldız tv den izliyorum ve saygılar sunuyorm başarılarının devamını diliyorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz