Namık Tanık

6

Namık Tanık hakkında merak edilenler. Aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, iş hayatı ve biyografi bilgileri.

İş Adamı Namık Tanık Dünyanın 116. en büyük inşaat firması Nata Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İlk olarak Beton Boru üretim işi ile kendi firmasını kurmuştur. Ardından bir çok alt yapı ve inşaat gibi sektörün öncü isimleri ile çalışmalar gerçekleştirmiştir. Nata Holding İnşaat, Proje Geliştirme ve Gayrimenkul Yatırım, Yurtdışı müheahhitlik hizmetleri, Beton boru ve profabrik inşaat, madencilik, turizm ve enerji alanlarında hizmet vermektedir.

Yükseliş Koleji’nden mezun olmuş ardından Üniversiteyi Açık Öğretimde okumuş ve İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Çok küçük yaşlardan itibaren yaz tatillerinde babası ile çalışmış babasından maaş almış, kireç satmış ve o yıllarda iş hayatına adapte olmuştur.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis üyesi ve Guine Bissau Fahri Konsolosu’da olan Namık Tanık aslen Çankırı’lıdır. Orta İlçesi Elmalık Beldesi’ndendir. 1963 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eşi Aysel Tanık’tır, Yusuf isminde bir oğlu vardır.

Uzun süredir işlerini Türkmenistan’da gerçekleştiren Tanık, 2016 yılında Komodor Remzi Bey Yalısı’nı satın almıştır.

2019 yılında sokakta mendil satarak hayatını sürdürmeye çalışan Hasan isminde bir vatandaşa yardımı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Haftada bir otelde kalma imkanı bulduğu için Allah’a şükrettiğini belirten Hasan için ünlü işadamının, kendisine iş ve barınma imkanı sağladığı öğrenilmiştir.

Şirketi Nata Holding Sosyal sorumluluk projelerine önem veren bir şirkettir. Günümüze kadar sayısız ağaç dikimi, hatıra ormanı, cami inşaası gibi projelere imza atmıştır.

6 Yorumlar

  1. 1963 doğumlu birisi nasıl 1950 yılında iş hayatına başlayıp 1967 yılın 4 yaşındayken iş kuruyor ,siz ne kullanıyorsunuz ki kullandığınız şeyi yayın yaparken kullanmayın bari….

  2. Namik bey ben emlakciyim adim fatma bende cankiriliyim orta ilcesi bugurorenliyim bana guzel bir arsa geldi 57 donum emsali 3.4 1400 daire oluyor eger dusunurseniz irtibata gecebiliriz

  3. Hayırlı ramazanlar Namık bey ben çankırı orta ilçesindenim Ankarada ikamet ediyorum Allah rızası için yardım edin bana

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz