Nadire İçkale

0

Nadire İçkale hem televizyon ekranlarında hemde sosyal medyada dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Nadire İçkale Kimdir?

Nadire İçkale iş insanı, girişimci, sunucu. İnönü İlköğretim Okulu ardından Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’ni tamamlamıştır. Daha sonra Ankara Ticari İlimler Akademisi’nde ((Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)) eğitim almıştır.

Nadire İçkale Nereli?

Nadire İçkale aslen Diyarbakır’lıdır ve memleketi Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Annesi Arap soyundan gelen Emniyet Müdürü kızı ve çok güzel Fransızca bilmekte, babası ise Zaza kökenlidir.
Nadire Ickale5 jpg
Ailesi:

5 çocuklu bir ailenin kızıdır. Bir abisi var, vefat etmiştir. 3 te kız, Nadire Hanım ailenin en küçüğüdür. Babası Nadir Bey Hanibeyleri’ndendir. Beylik padişah fermanı ile verilen bir şey, Yavuz Sultan Selim zamanında, dedelerim onun kız kardeşleriyle evlenmiş.” açıklamasında bulunmuştur. Ayrıca Zaza olduğunu, peygamber soyundan geldiğini, çok büyük bir aile olduğunu ve 65 amcaoğlunun olduğunu sözlerine eklemiştir.

Annesi Celal Güzelses’in baldızıdır. Çok güzel ud çaldığını, 9 eseri olduğunu belirtmiştir. Hatta annesinin babası Almanya’ya gidince arkasından Ahmet Kaya’nın okuduğu ‘Gece Niye Gelmezsin’ türküsünü yazdığını belirtmiştir. Annesi vefat ederken eserlerini İbrahim Tatlıses‘ten başkasına vermeyin diye vasiyet etmiştir.

1992 senesinde eşi iş adamı Mehmet İçkale, geçirdiği trafik kazasının ardından hayata gözlerini yummuştur. 1978 senesinde Ankara’ya yerleşmiştir.

Gençlerin eğitimine katkıda bulunmak üzere dini ve kültürel birçok seyahat organize etmiştir. Ankara ve Diyarbakır’da eşinin adına 2 ilköğretim okulu yaptıran İçkale, Di, felsefe ve tarihe büyük ilgi duymaktadır. World Travel Chanel’da “Kutsal Mekânlara Yolculuk” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.
Nadire Ickale4 jpg

Nadire İçkale Ne İş Yapıyor? İş Hayatı

Eşi vefat ettikten sonra İçkale Şirketler Grubu’nun başına geçmiştir. Alt yapı, baraj, konut ve otel gibi bir çok başarılı projenin aktif hale geçmesinde öncü olmuştur. Ayrıca (DİTAV) Diyarbakır Tanıtma, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı 2. Başkanlığını üstlenmiştir.

Nadire İçkale Evlimi? Çocukları

Nadire İçkale 1972 senesinde İnşaat Mühendisi Mehmet İçkale ile evlenmiştir. Ancak eşi 1992 senesinde trafik kazası nedeni ile yaşamını yitirmiştir. Kaç çocuğu var sorusunun cevabı 3. Ozan, Diyar ve Ömer isimlerinde üç çocuğu var.

Nadire İçkale Kaç Yaşında?

Nadire İçkale 68 yaşındadır. Doğum tarihi 20 Nisan 1955, burcu koç, doğum yeri Diyarbakır.

Otelleri, serveti ve daha bir çok konu ile hakkında her dönem sık sık araştırma mevcuttur.

Resmi instagram hesabı @nadireickale ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz