Mustafa Kartoğlu

4

Mustafa Kartoğlu Star Gazetesi Ankara temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki kimdir? aslen nereli? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Mustafa Kartoğlu aslen Rize, Çayeli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Yengeç burcudur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1990 yılında mezun olmuştur. Eğitim döneminde iken çeşitli dergi ve gazeteler ile Anadolu Ajansı bünyesinde stajyer muhabir olarak görev almıştır. Daha sonra sektör dergileri yayınlamış ve yönetmiştir.

Bir dönem kurumsal basın müşavirliği görevini üstlenmiş ardından, Yeni Şafak, Akşam ve Star gazeteleri bünyesinde görevler üstlenmiştir. Geçmişten günümüze editör, muhabir, haber müdürü, yazı işleri müdür ve genel yayın yönetmen yardımcılığı gibi bir çok görevde bulunmuştur.

Usta gazeteci, yazar Mustafa Kartoğlu ayrıca çeşitli üniversitelerde ders ve konferanslar vermiş, günümüzde Star Gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı olarak çalışmalarını sürdürmekte diğer bir yandan ulusal haber kanallarında programcı ve yorumcu olarak yer almaktadır.

4 Yorumlar

  1. kıytırık bir kariyer. sallasan gazetecilik mezunu. Belkide iki yıllıktır. Reyizin borazani. bende mühendis falan zannetmiştim. gerek yazılarına gerekse konuşmalarına bakıyorumda onun yaptığı işlevi bir gözümü vede bir kolumu bağlar üstelik yalakalık yapmadan yaparım.

  2. Cevdet erdöl hak .“şikayet“ Şikeci diye yazdığı yazı için sizleride kınıyorum bu zihniyetteki ülkemizi bölmeye çalışan kişileri çalıştırmanız hatta yazı yazdırmanız nereye ve kime hizmet ettiği belli değil ve etik değil lütfen ülkemizi bölmeye çalışanlara güç vermeyin saygılar

  3. Ayşe Mert: Yalan ve iftira ile gazetecilik mi olur. Bu adam israil ile iran’ ın anlaşmalı olduğunu kudüs’te akan kanın ikisi arasında planlanmış bir senaryo olduğunu söylüyor daha ne olsun!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz