Mustafa Kartoğlu

Mustafa Kartoğlu Star Gazetesi Ankara temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki kimdir? aslen nereli? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Mustafa Kartoğlu aslen Rize, Çayeli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Yengeç burcudur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1990 yılında mezun olmuştur. Eğitim döneminde iken çeşitli dergi ve gazeteler ile Anadolu Ajansı bünyesinde stajyer muhabir olarak görev almıştır. Daha sonra sektör dergileri yayınlamış ve yönetmiştir.

Bir dönem kurumsal basın müşavirliği görevini üstlenmiş ardından, Yeni Şafak, Akşam ve Star gazeteleri bünyesinde görevler üstlenmiştir. Geçmişten günümüze editör, muhabir, haber müdürü, yazı işleri müdür ve genel yayın yönetmen yardımcılığı gibi bir çok görevde bulunmuştur.

Usta gazeteci, yazar Mustafa Kartoğlu ayrıca çeşitli üniversitelerde ders ve konferanslar vermiş, günümüzde Star Gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı olarak çalışmalarını sürdürmekte diğer bir yandan ulusal haber kanallarında programcı ve yorumcu olarak yer almaktadır.

7 Yorumlar

 1. kıytırık bir kariyer. sallasan gazetecilik mezunu. Belkide iki yıllıktır. Reyizin borazani. bende mühendis falan zannetmiştim. gerek yazılarına gerekse konuşmalarına bakıyorumda onun yaptığı işlevi bir gözümü vede bir kolumu bağlar üstelik yalakalık yapmadan yaparım.

  • Kedi uzanamadığı ciğere murdar diyor.
   İmla bilmeyen kediler önce Türkçe sonra imla öğrenmeli.
   Elini ayağını tutan yokken şurada düzgün bir cümle kuramayan kifayet mahrumu, kıskançlık heykeli bir bir müfteri ifadesi böyle oluyor demek.

  • Ömer Varlık
   Cahil sünepe olduğun bir cümle ile kendini ele veriyor. “Bende mühendis falan zannetmiştim”
   Diyorsun adam İstanbul Üniversitesi gazetecilik mezunu daha ne olsun. Adamın cv ‘si seni döver

 2. Cevdet erdöl hak .“şikayet“ Şikeci diye yazdığı yazı için sizleride kınıyorum bu zihniyetteki ülkemizi bölmeye çalışan kişileri çalıştırmanız hatta yazı yazdırmanız nereye ve kime hizmet ettiği belli değil ve etik değil lütfen ülkemizi bölmeye çalışanlara güç vermeyin saygılar

 3. Ayşe Mert: Yalan ve iftira ile gazetecilik mi olur. Bu adam israil ile iran’ ın anlaşmalı olduğunu kudüs’te akan kanın ikisi arasında planlanmış bir senaryo olduğunu söylüyor daha ne olsun!

 4. Yahu ne ucube adamlar var. Ben mühendis falan zannetmiştim diyor. mühendis adamdan ne kadar gazetecilik olur. Kartoğlu iletişim fakültesi mezunu ve de gazeteci kendisini yetiştirmiş donanımlı bir gazeteci. Hasetlik ve fesatlığa ne gerek var. kedi uzanamadığı ete mundar dermiş. atasözü tam oturuyor.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz