Mine Geçili

Mine Geçili hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? müzik kariyeri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografisi.

Türk Sanat Müziği Sanatçısı Mine Geçili’nin aileside annesi, dayıları ve kuzenleride müzik ile bir hayli iç içedir. Bir röportajında anneannesinin Aşık Veysel’in öğrencisi olduğunu belirtmiştir.

Mine Geçili İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunudur. 2003 yılında Türk Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen Yılın Zeki Mürenleri ve Safiye Aylaları isimli ses yarışmasına katılmıştır. Yarışmada 3. olmuş ardından Bursa’da katıldığı Zeki Müren Ses Yarışması’nda Türkiye birinciliğini elde etmiştir. Lise döneminde Samsun Musiki Cemiyetine katılmıştır.

2010 yılında Zeki Müren bestelerinden oluşan Gece Kirpikli Kadın isimli albümünü müzik piyasasına sürmüştür. Bunun dışında Bir Ömrün Şarkıları, Gece Kirpikli Kadın, Mine’l Aşk ve Hediye isimli albümleri ile müzik kariyerini sürdürmüştür. Aslen Tokat Zile’lidir.

4 Yorumlar

  1. Bu güne kadar dinledikçe kendini sevdiren tek sanatçı adayım olmuştur.Çok yönlü sunumlarıyla ayrı bir değer kattığı eserlerini zevkle dinliyoruz.Kendilerini tebrik ediyor.Başarılı mutlu yarınlar diliyoruz.

  2. 1.1.1980 yazmışsınız altinada yengeç burcu yazmışsınız. Öncelikle Ocak bir oğlak burcu oluyor yengeç değil. Ayrıca mine hanımın gerçek burcu akrep ?

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz