Mert Ramazan Demir

Mert Ramazan Demir rol aldığı bir çok başarılı sinema ve dizi projesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yakışıklı oyuncu hakkında hayranları tarafında ise bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Mert Ramazan Demir Kimdir?

Mert Ramazan sinema, film ve dizi oyuncusu. 2015 yılından bu yana bir çok sinema ve dizi de rol almıştır. Çocukluk yılları doğup büyüdüğü İstanbul’da Bakırköy ilçesinde geçmiştir.

Mert Ramazan Demir Nereli?

Mert Ramazan Demir aslen Kocaeli nüfusuna kayıtlıdır. Doğma büyüme ise aslen İstanbul’ludur.

Mert Ramazan Demir Boyu, Kaç Yaşında?

Mert Ramazan Demir 1.79 boyunda ve 24 yaşındadır. Doğum tarihi ise 25 Kasım 1998, burcu yay’dır.

Çok küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ilgi duyan başarılı isim ilerleyen süreçte oyunculuk eğitimi de alarak profesyonel olarak oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. İlk olarak Sema Bekmez Oyunculuk Ajansı’na kayıt olan ünlü isim daha sonra oyunculuk eğitimleri ile başarılı bir kariyere adım atmıştır.

Oyunculuk Eğitimleri:

Dialog Anlatım İletişim ve Michelle Danner Acting Studio.

Ayrıca yakışıklı oyuncu, oyunculuk dışında kameraman olarak ta bir çok film ve dizide kamera arkasında çalışmalar gerçekleştirmiştir.

İlk rol aldığı film 2015 yılında rol aldığı Aşkopat isimli film olmuştur. Ekran severler tarafından ise özellikle 2021 yılında rol aldığı Öğretmen adlı dizi de canlandırdığı Ateş karakteri ile tanınmıştır.

Mert Ramazan Demir Sevgilisi Kim?

Mert Ramazan Demir bir dönem güzel oyuncu Serra Arıtürk ile sevgili oldukları yönünde haberler ile magazin gündemine gelmiştir. Ancak günümüz itibariyle birlikteliğin sürüp sürmediği bilinmemektedir. Özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih etmektedir.
Mert Ramazan Demir

Mert Ramazan Demir Oynadığı Sinema ve Diziler

Mert Ramazan Demir en son Yalı Çapkını isimli dizinin oyuncu kadrosuna Ferit karakteri ile dahil olmuştur. Dizi de ayrıca Afra Saraçoğlu, Buçe Buse Kahraman, Beril Pozam, Emre Altuğ, Gözde Kansu, Çetin Tekindor, Cansu Fırıncı, Doğukan Polat, Hülya Duyar, Yiğit Tuncay, Gülçin Santırcıoğlu, Öznur Serçeler ve Şerif Sezer gibi isimler de rol almıştır.

Bu film sonrası dizi ve film projelerinin aranan ismi haline gelen Mert Demir, 2017 yılında oyuncu Afra Saraçoğlu ile İdris Nebi Taşkan’ın rol aldığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde oynamıştır. Oyuncu kadrosunda Mine Çayıroğlu ile Gizem Güneş’in de yer aldığı Sesinde Aşk Var isimli filmde Buğra rolüne hayat veren ünlü isim, ayrıca 2020 yılında oyuncu Berrak Tüzünataç ile birlikte Magnum reklamında oynamıştır.

Tanınma süreci 2021 yılında Öğretmen dizisinde canlandırdığı Ateş karakteriyle başlayan yakışıklı oyuncu, asıl çıkışını geçtiğimiz aylarda yayınlanan UFO filminde hayat verdiği Ese karakteriyle yakalayarak son zamanların en beğenilen oyuncuları arasına girmeyi başarmıştır.

2021 yılında dijital platformda yayınlanan Ölüm Zamanı adlı dizide Ece Yaşar, Nilsu Berfin Aktaş ve Mert Yazıcıoğlu ile birlikte rol alan Demir, bu dizide Ayhan karakterini canlandırmıştır.

Aşkopat – (2015) (Sinema Filmi)
Fazilet Hanım ve Kızları – (2017) (Dizisi)
Üç Harfliler: Adak – (2019) (Sinema)
I Am You – (2019) (Sinema)
Sesinde Aşk Var (Karakter – Buğra) – (2019) (Sinema)
Çıplak (Karakter – Cem) – (2020) (BluTV Dizisi)
Öğretmen (Karakter – Ateş) – (2021) (Dizi)
Ölüm Zamanı (Karakter – Ayhan) – (2021) Exxen Dizisi)
Ufo (Karakter – Ese) – (2022) (Netflix Filmi)
Yalı Çapkını (Karakter – Ferit) – (2022) (Dizi) (Star Tv)

Ünlü oyuncu resmi instagram hesabını @mertramazandemir ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 3.8Mn civarındadır.


5 Yorumlar

  1. Artık yazmayım diyorum ama elimde olmadan yazasım geliyor yazsam ne olacak yine yayınlanmayacak çünkü işinize geleni alıyorsunuz gelmeyeni hemen kulak arkası ediyorsunuz. Bence burayı ünlüler ya da çok yakınları yönetiyor gibi bir hisse kapılmışım gidiyorum sonumuz hayrolsun ???

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz