Melis Sabah

Melis Sabah rol aldığı sinema ve diziler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Güzel oyuncu hakkında ise ekran severler aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Melis Sabah İstanbul doğumludur. Maalesef henüz aslen nereli olduğu, burcu, boyu ve kilosu gibi diğer bilgilerine ulaşılamamıştır. Oyuncu koçu Serap Matyaş‘tan oyunculuk eğitimi alan güzel isim, Antalya Üniversitesi Matematik Bölümü’nde üniversite eğitimini sürdürmektedir. Üniversite hayatının yanı sıra oyunculuk derslerinin yanı sıra diksiyon eğitimi de aldığı belirtilmektedir.

Yüzmeyi çok sevmekte bu alanda oldukça iddialıdır. Ayrıca piyano çalmakta ve bale yapmakta, bunların yanı sıra aktif olarak voleybol sporu ile ilgilenmektedir.

Melis Sabah oynadığı sinema ve diziler;

İlk sinema oyunculuk deneyimini 2019 senesinde Kırk Yalan adlı sinema filmi ile gerçekleştirmiş, bu filmde Halime karakterine hayat vermiştir. Filmin yapımcılığını ise usta oyuncu Hamdi Alkan üstlenmiştir. Yine aynı sene Tam Kafadan Karavana adlı sinema filminin oyuncu kadrosuna Buse karakteri ile dahil olmuştur. Ancak bu film pandemi sürecine denk geldiği için vizyon tarihi ertelenmiş henüz yayınlanmamıştır.

2020 yılında ise ilk dizi oyunculuk deneyimi için Kuzey Yıldızı İlk Aşk adlı dizinin oyuncu kadrosuna Bahar karakteri ile dahil olmuştur. Dizi’de Yıldız Kadıoğlu (Aslıhan Güner) ‘nun çalıştığı restaurant’ın sahibinin kızı olarak yer almakta. Bahar Kuzey’e ilk görüşte aşık olur, Yıldız ise bu duruma oldukça bozulacak ve kıskançlık çıkacaktır.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 23,6bin civarındadır. Socia Entertainment & Gcma oyunculuk bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz