Mehmet Sekmen

Mehmet Sekmen hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Siyasi hayatı, Çalışmaları Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1958 yılında Erzurum Pazaryolu Kılıççı Köyünde dünyaya gelmiştir. İlkokula doğduğu köyünde başlayan Mehmet Sekmen, İstanbul Fatih İmam hatip lisesinden mezun olmuş, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Ankara’da Bankacılık ihtisasını tamamlamıştır. Gençlik yıllarından bu güne kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur.

İş hayatına bir kamu bankasında yöneticilik yaparak başlayan Sekmen, 1985 yılından sonra Mali Müşavirlik ve özel sektörde holding finans yöneticiliği yapmıştır.

Mehmet Sekmen Siyasi Hayatı

Aktif siyasi hayatına Milli Gençlik Vakfı Kartal İlçe Başkanı olarak başlamış, ardından 1989 yılında Refah Partisi Kartal İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 1992 yerel seçimlerinde Samandıra Belediye Başkanlığına seçilen Sekmen, 27 Mart 1994 Yerel Seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı olmuştur. 1999 seçimlerinde tekrar kazanarak Kartalda 2. Dönem Belediye Başkanı olarak hizmetini sürdürmüştür.

10 yıl Kartal Spor Kulübü Başkanlığı yapan Sekmen, Kartal Sporun altyapısını kurarak aynı zamanda 2. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinde de bulundu. Kartal Spor Güreş Kulübü kurarak spor alanındaki hizmetlerine devam etti ve 2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde 22.Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçildi. TBMM’de sırasıyla Plan Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Bayındırlık Komisyonunda görevler üstlendi.

2003-2005 arası Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Danışma Kurulu Üyeliği yapmış ve 27 Temmuz 2007 seçimlerinde 23. Dönem İstanbul Milletvekilliğine seçilmiştir. Bu zaman aralığında sırasıyla Güney Anadolu Bölge Koordinatörlüğü, Erzurum’unda içinde olduğu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü yapmıştır.

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde de bulunan Sekmen, Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı ve Ege Bölgesi Koordinatörlüğünü yapmıştır.

İstanbul’da 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Sekmen, İktisat alanında Yüksek Lisansına devam etmektedir. Evli 4 dört çocuk babasıdır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz