Maria Bakalova

Maria Bakalova 2020 yılında vizyona giren Borat 2 isimli sinema filmi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Maria Bakalova Bulgaristan doğumludur. Göz rengi mavi, saç rengi kahverengi, burcu ikizler, boyu 1.68 cm, kilosu ise 56’dır. Bulgaristan’ın Burgaz kentinde büyüyen Bakalova, çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile ilgilenmeye başlamış, 6 yaşında şarkıcılık eğitimi ve flüt eğitimi almaya başlamıştır. Drama tiyatrosu’nda ise oyunculuk ve flüt dalında iki kez ödül almıştır.

Ulusal Sanat Okulu’ndan 2015 yılında mezun olmuş ardından Sofya’ya taşınarak Ulusal Tiyatro ve Film Sanatları Akademisi’ne kabul edilmiş ve 2019 senesinde oradan da mezun olmuştur.

Maria Bakalova oyunculuk kariyeri;

2020 yılında Sacha Baron Cohen’in hem yönetmenliğini üstlendiği ve başrol oyunculuğunu üstlendiği Borat 2 adlı sinema filminde rol almıştır. Özellikle filmde Melanie Trump‘ın eşi Amerika Başkanı Trump’ın avukatı ve eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani, Borat’ın kardeşi olduğunu ileri süren bir genç oyuncuya röportaj verdiği sahne ile adından söz ettirmiştir. Film’de Tutar Sagdiyev karakterine hayat vermiştir.

Maria Bakalova Plovdiv Drama Tiyatrosu, Burgas Drama Tiyatrosu Ariana Budevska ve Sfumato’da birçok oyunda sahne almıştır. 2015 yılında ilk dizi oyunculuk deneyimini Tipichno adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizi’de yardımcı rol üstlenmiş daha sonra 12 A aka XIIA [2] adlı filmde Milena karakterini canlandırmıştır. Transgression, Baba, Dream_Girl, Angels, Kalinka, Mario vb. projelerde rol almıştır.

Güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 148bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz