Maher Zain

Aisha hanım ile evli olan, Maher Zain’in Aya Maher isminde bir kızı ve Abdullah Maher Zain isminde bir oğlu vardır. Yengeç burcudur.

2009 yılında müzik severler ile paylaşmış olduğu Thank You Allah isimli albümü ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmış, uluslararası çapta büyük başarılara imza atmıştır.

2012 yılında ise Forgive Me yani Beni Bağışla isimli albümü ile bu başarısının bir tesadüf olmadığını kanıtladı. Türkiye dahil bir çok ülkede konser vermiş ve ciddi bir dinleyici kitlesi ile bu konserlerde buluşmuştur.

Henüz 8 yaşında iken ailesi ile birlikte İsveç’e taşınmış, İsveç’de Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü ile üniversite tahsilini tamamlamıştır. Ardından Müzik endüstrisine katılmış bu dönemde İsveçli yapımcı Nadir Khayat yani sahnede bilinen ismi ile RedOne ile bir bağlantı kurmuş, New York’ta onunla birlikte müzik kariyerine adım atmıştır.

1981 doğumlu dünyaca ünlü besteci, yazar ve yapımcı Maher Zain aslen Lübnan asıllıdır. Ayrıca İsveç vatandaşlığına sahiptir.

2018 yılında ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlamış olduğu Hasat Vakti isimli şarkı büyük beğeni toplamıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz