Lokman Kaya

Lokman Kaya hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1984 yılının Mayıs ayında Ankara’da dünyaya gelen Lokman Kaya aslen Konya Hüyük’lüdür. Eğitimini Ankara’da tamamlamış, günümüz itibariyle yaşantısını İzmir’de sürdürmektedir. Şair ve Söz yazarı Ali Kaya’ nın oğlu ve bir kız çocuk babasıdır. Şair, yazar, editör, besteci ve yorumcu olarak tanınmakta ayrıca Ege Aydın Medya Basın Yayın Yürütme Derneği Başkan yardımcısı’dır.

“Çocuk kalmak istedim gözlerinde” (Şiir)
“Kordem” (Roman)
“Kordem-2 İtiraf (Hikaye-Roman) Kitaplarının yazarıdır. İkiyüz adetin üzerinde şarkı sözü ve bestesi vardır. Kitaplarının gelirini İhtiyaç sahibi çocuklara ve sokak hayvanlarına kullanmak için başlattığı “Mutlu Yaşamak İçin Yaşat” isimli sosyal sorumluluk projesinin sahibi.

10 Yorumlar

 1. Lokman Kaya şimdiye kadar dinlediğim en hisli en duygulu şiir yorumlayan yorumcu şair
  Şiirleri okurken hem yaşıyor hemde yaşatıyor
  Çok güçlü bir kalemi var yürekten alkışlıyorum saygılar sevgiler.

 2. Lokman Beyin kendisine instagram hesabından ulaştım menejeri olduğunu söyleyen birisi cevap verdi. Kitabını imzalı olarak almak istediğimi iban numarası vermelerini istedim. İban vermiyoruz dediler, kitabın ücretini ihtiyac sahibi çocuklara veya sokak hayvanlarına ödeyin, harcama fişinin resmini cekip bize mesajla gönderin bizde size Lokman Kaya nın son çıkan kordem isimli kitabını adresinize ücretsiz olarak postalayalım dediler. Nutkum tutuldu inanamadım böyle yazar ve sanatçılar çoğaldıkça dünya güzelleşecek diye düşünüyorum.

 3. Şair Lokman Kaya yı internet mecrasında 15 yıldır severek takip ediyorum. Eserlerini çok begenerek okuyor dinliyorum. Çizgisini hiç bozmadı tebrik ederim kendisini.

 4. Taktir ettiğim kocaman bir yüreği var. Yazılarını şiirlerini kitaplarını severek okuyor takip ediyorum. Lokman Kaya nın başarılarının devamını dilerim.

 5. Günümüzde gerçek şairlerden kim kaldı ki yaşarken kıymetini bilebilsek bari. Her önüne gelen ne anlattığı belli olmayanlar şairim diye geçiniyorlar şiire benzemeyen okadar çöplük kitaplar varki böyle bir ortamda şair Lokman Kaya nın kıymeti daha çok ortaya çıkıyor kalemine yüreğine sağlık.

 6. Türkiye deki bütün Sma tip 1 hastası bebekler için yaptığınız kitap kampayanızı desteklerinizi sosyal medyada sıkca görüyorum. Onur duyuyorum sizinle. Güzel merhametli yüreğinizi taktir ediyorum Lokman Kaya bey sevgiler saygılar efendim.

 7. Şiirlerini canlı canlı dinlemek istediğim tek şair öyle içten okuyuşu varki insan dinlerken dinlediklerini adeta yaşıyor. Lokman Kaya ya sevgiler.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz