Kutsal Evcimen

Kutsal Evcimen aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çok küçük yaşlardan itibaren bağlama sevdası ile yetişen Kutsal Evcimen baba tarafından aslen Tokat’lıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi Musiki Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur.

O dönemden itibaren Anadolu’nun bir çok yerinde ve yurt dışında konserlere katılmış Türk Halk Müziği’ne hizmetlerini devam ettirmiştir. En önemli konserlerinden birisi de Japonya’da Asya festivali adı altındaki konserler’dir.

Ünlü isim, 2000 yılında Cem ve Kutsal (Dağlar Kızı) isimli albümü ile müzik dünyasına giriş yapmıştır. Ardından 2003 yılında Ahuzar isimli solo albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.

2001 senesinde kurmuş olduğu Kutsal Evcimen Müzik Merkezi bünyesinde öğrencileri ile halk müziği çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir. Günümüze kadar bir çok sinema ve dizi müzikleri’nde sesi ve enstrumanları ile yer almıştır. Ayrıca Seher Vakti, Aşk Yolu, Ihlamurlar Altında, Yersiz Yurtsuz ve bir çok halk müziği albümüne yönetmenlik yapmış, bağlama şelpe ve vokaller’de yer almıştır. En son oğlu’nun ismine adanmış Civan isminde bir albümün altına imzasını atmıştır.

Evlidir ve bu evliliğinden Civan isminde bir oğlu vardır. 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir, yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz