Kübra Hera Aslan

Kübra Hera Aslan aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu gibi bir çok soru ile merak edilen güzel isimler arasında yer almaktadır. Kısaca hayatı hakkında bilgiler ve biyografisi.

1989 doğumlu sunucu Kübra Hera Aslan İstanbul şehrinde doğmuştur.

İbrahim Turhan Lisesini bitirmiştir. Sunuculuk kariyeri öncesinde 2009 yılında Miss Beauty Of Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuş ardından Tayland’da Uluslararası Miss Beauty Of World yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiş ve Kainat 2. güzeli seçilmiştir. Çok iyi derecede İngilizce bilen Kübra Hera ayrıca İspanyolca eğitimide almıştır. Ntv, Sportivi ve Tv em Spor kanallarında yer almıştır.

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Düzgün diksiyonu ve sunuculuğunun yanı sıra güzelliği ilede dikkatleri üzerine çeken Kübra Hera uzun bir dönem TV EM kanalında spor haberlerini sunmuştur. Ancak kanalın kapanmasının ardından mesleğine ara vererek yurt dışında yaşamını sürdürmüştür. Uzun bir süre sonra tekrar ekranlara dönüş yapmış ve 2016 yılında Habertürk ile anlaşmıştır. Bir süre spor spor spikerliği de yapmıştır. Futbolu çok sevmekte, takip etmekte ayrıca oynamamayı da bir o kadar sevmektedir. Amatör olarak arkadaşları ile halı sahalarda maçlar yapmaktadır.

Aranjör Ozan Doğulu ile birlikte Öle Öle isimli şarkıda düet yapmış, müzik dünyasına adım atmıştır.

Bir röportajda aslen Malatya’lı olduğunu belirten güzel sunucu, babaanne tarafının ise İran’lı olduğunu belirtmiştir. Boyu 1.74 cm, kilosu ise 50’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz