Japon Hamza

Japon Hamza sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Hakkında ise sosyal medya takipçileri tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Japon Hamza Kimdir?

Japon Hamza ismi ile tanınan ünlü isim, sosyal medya dijital içerik üreticisi, fenomen, youtuber. İnstagram ve Youtube üzerinden yayınladığı içerikleri ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Japon Hamza Gerçek İsmi Nedir?

Japon Hamza’nın gerçek adı Hamza Aydın’dır.

Japon Hamza Nereli?

Japon Hamza baba tarafından aslen Niğde’lidir. Anne tarafından ise aslen Konya’lıdır. 1997 yılında Japonya’nın Tokyo Şehrinde dünyaya gelen Hamza Aydın, Yokohama’da yetişmiştir.

Japon Hamza Boyu, Kaç Yaşında?

Japon Hamza 25 yaşında ve 1.97 boyundadır. Doğum tarihi 3 Kasım 1997, burcu akrep ise akrep’tir.
Japon Hamza2 1
Kısaca Hayatı:

Hamza Aydın günümüz itibariyle yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Rana isminde bir kız kardeşi vardır. Özyeğin Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitim görmüş ayrıca, Polonya ve Japonya’ya değişim öğrencisi olarak gidip eğitim almıştır.

Doğma büyüme Japonya’lı olduğu için Japon Hamza ismini kullanmaya karar vermiştir. Babasının Japonya’da Yüksek Lisans yapması sebebi ile orada doğmuş ve büyümüştür. Daha sonra anne ve babası ayrılmış oda annesi ile birlikte Konya’ya annesinin memleketine taşınmıştır.

YouTube video kanalında gezdiği ve gördüğü yerleri videoya alan başarılı isim bugüne kadar bir çok ülkeyi gezme fırsatı elde etmiştir.

Malta, Ukrayna, Fas, Tanzanya, Kenya, Uganda, Polonya, Mısır, Hırvatistan, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye ve Japonya gezdiği sadece bir kaç ülkedir. Genellikle gelişmemiş ülkelerin favorisi olduğunu Hindistan’ı çok sevdiğini dile getirmiştir. İlerleyen süreçte ise Moğolistan, Buzullar ve Finlandiye gibi yerleride gezip görmeyi planlamaktadır. Seyahat esnasında her zaman yanında pasaport, powerbank ve üçlü prizi yanında bulunmaktadır.

Bir dönem Türkiye ve Japonya arasında iş yapan şirketlerin tercümanlığını yapmış, Japonya’da bulunduğu dönemde yarı zamanlı işlerde çalışmıştır. Şimdilerde ise genellikle youtube üzerinden kazandığı para ile tüm dünyayı gezdiğini belirtmiştir. Japon Hamza Türkçe’nin yanı sıra Japonca ve İngilizce bilmektedir.

En sevdiği yemekler, onigiri, ton balıklı onigiri, somonlu onigiri.

Sevdiği sporlar, yüzme, tenis, basketbol ve tenis. Bir dönem karate eğitimi almıştır. Piyano, gitar ve bateri çalma becerisine sahiptir.

Resmi instagram hesabı @japonhamzaa, resmi twitter hesabı @japonhamzaa, Youtube video kanalı ise @JaponHamza ‘dır.
Japon Hamza1 1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz