Japon Hamza

0

Japon Hamza sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Hakkında ise sosyal medya takipçileri tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Japon Hamza Kimdir? Aslen Nereli?

1997 yılının Kasım ayında Japonya’da dünyaya gelmiştir. Gerçek ismi Hamza Aydın’dır. Anne tarafından aslen Konya, baba tarafından ise aslen Niğde’li olan başarılı isim Tokyo doğumludur ve Yokohama’da yetişmiştir. İnstagram ve Youtube ‘daki içerikleri ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Japon Hamza Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.97 cm, kilosu 97, burcu ise akrep. Yaşı ise 2021 yılı itibariyle 23’tür. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Rana isminde bir kız kardeşi vardır. Özyeğin Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitim görmüş ayrıca, Polonya ve Japonya’ya değişim öğrencisi olarak gidip eğitim almıştır. Doğma büyüme Japonya’lı olduğu için Japon Hamza ismini kullanmaya karar vermiştir. Babasının Japonya’da Yüksek Lisans yapması sebebi ile orada doğmuş ve büyümüştür. Daha sonra anne ve babası ayrılmış oda annesi ile birlikte Konya’ya annesinin memleketine taşınmıştır.

YouTube video kanalında gezdiği ve gördüğü yerleri videoya alan başarılı isim bugüne kadar bir çok ülkeyi gezme fırsatı elde etmiştir. Malta, Ukrayna, Fas, Tanzanya, Kenya, Uganda, Polonya, Mısır, Hırvatistan, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye ve Japonya gezdiği sadece bir kaç ülkedir. Genellikle gelişmemiş ülkelerin favorisi olduğunu Hindistan’ı çok sevdiğini dile getirmiştir. İlerleyen süreçte ise Moğolistan, Buzullar ve Finlandiye gibi yerleride gezip görmeyi planlamaktadır. Seyahat esnasında her zaman yanında pasaport, powerbank ve üçlü prizi yanında bulunmaktadır.

Bir dönem Türkiye ve Japonya arasında iş yapan şirketlerin tercümanlığını yapmış, Japonya’da bulunduğu dönemde yarı zamanlı işlerde çalışmıştır. Şimdilerde ise genellikle youtube üzerinden kazandığı para ile tüm dünyayı gezdiğini belirtmiştir. Japon Hamza Türkçe’nin yanı sıra Japonca ve İngilizce bilmektedir.

En sevdiği yemekler, onigiri, ton balıklı onigiri, somonlu onigiri.

Sevdiği sporlar, yüzme, tenis, basketbol ve tenis. Bir dönem karate eğitimi almıştır. Piyano, gitar ve bateri çalma becerisine sahiptir.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @japonhamzaa
Twitter Hesabı: @japonhamzaa
Youtube video kanalı: @JaponHamza


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz