İsrafil Kurtcephe

İsrafil Kurtcephe hakkında merak edilen akademik kariyeri, özgeçmiş bilgileri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi ardından Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak çalışmalara başlamıştır.

Asker kökenli Profesör İsrafil Kurtcephe Kuleli Askeri Lisesi’nde öğretmen Teğmen rütbesi ile ile 1982 yılından 1986 yılında kadar görev yapmıştır. 1986 ve 1999 yılları arasında ise Harp Okulunda öğretim üyeliği yapmış ve üsteğmen iken Kıdemli Binbaşı rütbesine terfi etmiştir.

Aynı zamanda Kara Harp Okulu Tarih Bölümü Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı, 1999 yılından 2004 yılına kadar ise Akdeniz Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapmıştır.

Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Abdullah Gül tarafından Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır. 12 Kasım 2015 yılında YÖK tarafından hakkında açılan soruşturmalar nedeni ile görevinden uzaklaştırılmıştır. Çok iyi derecede Fransızca bilen İsrafil Kurtcephe aslen Kahramanmaraş Afşin’lidir ve Afşin doğumludur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz