İsmail Hakkı Aydın

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın 1954 doğumludur. İlköğretim eğitimini Maçka’da tamamlamış, Ortaokul ve Lise’yi ise Trabzon’da okumuştur. Ardından Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan İsmail Hakkı Aydın aslen Trabzon Maçka’lıdır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra beyin cerrahisi kürsüsünde asistan olarak çalışmaya başlamış ayrıca İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji Kürsüsünde ihtisasına devam etmiştir.

İsviçre Zürich Üniversitesi Nöroşirurji Kliniğinde ise Prof. Dr. Mahmut Gazi Yaşargil’in yanında mikronöroşirurji çalışmalarını tamamlamıştır. Zürich Mikronöroşirurji Araştırma Merkezinde, Instraktör Öğretim Üyesi olarak görev yapmış, serebro – vasküler mikro – cerrahi alanlarında araştırma çalışmalarını gerçekleştirmiştir.

Türkiye’ye 1984 senesinin sonunda dönmüş ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirurji Anabilim Dalı Başkanlığına atanmıştır.

İlk olarak 1985 senesinde ülkemizde Mikroşirurji Araştırma Laboratuvarını kuran Aydın farklı zamanlar İsviçre ile birlikte Kanada, İtalya, İspanya, Almanya, Yugoslavya, Fransa, Japonya, İngiltere, Avusturya, Hollanda ve Belçika’da araştırmalarda bulunmuştur.

Günümüzde Atatürk Üniversitesi Beyin Cerrahisi Anabilim Dalındaki görevini sürdüren İsmail Hakkı Aydın evlidir. Bu evliliğinden üç evladı vardır. Toplam 4 yabancı dil bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz