İlyas Öztürk

İlyas Öztürk hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Aralık ayında, Hatay İskenderun İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Dört kardeşin en küçüğüdür.Büyüdüğü Dörtyol İlçesinde ilköğretimi, lise eğitimini ise Antakya’da tamamlamıştır. Gazi üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi mezunudur.

İlyas Öztürk müzik hayatı;

Müzik ile ilişkisi lise yıllarında ciddi anlamda pekişmiş, hayatının her döneminin merkezinde müzik yer almıştır. 2009 Powertürk Garage Tv’de bir yarışmaya Destan Olalım isimli çalışma ile amatör olarak katılmıştır.

Müzik ve sahne eğitimini ilk önce kendi gayretiyle tamamlamaya çalışmış, profesyonel olarak Ankara Güzel Sanatlar Derneği desteği ile adım adım ilerlemeye başlamıştır. Her tür müziği dinlemeyi ve yorumlamayı seven İlyas ÖZTÜRK Türk tarih ve mitolojisine ait motifleri sanatına ve ezgilerine yansıtmayı daha çok tercih etmiş ve İlk profesyonel çalışması ise 2019 yılı Ballad Music etiketi ile yayınlanmış tekli ” Yağız yerin atlısı ” eseridir.

2019 yılı itibari ile Ülkü ocakları genel merkezine bağlı Ali Kınık, Mustafa Yıldızdoğan gibi sanatçılar arasına resmi olarak girmiştir.


25 Yorumlar

  1. Ozan Manas tan bir kaç eser seslendirmişti, ondan daha da güzel hissettirmişti maalesef şimdi o şarkıları bulamıyorum bi yardımcı olursanız sevinirim

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz