İlyas Öztürk

6

İlyas Öztürk hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılının Aralık ayında, Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Doğup büyüdüğü Dörtyol İlçesinde ilköğretimi, ardından Lise eğitimini Antakya Anadolu Turizm Otelcilik Lisesi’nde tamamlamıştır. İlk olarak Ege Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümü okurken, eğitimi yarıda bırakıp, Gazi üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi’ne yerleşmiştir.

İlyas Öztürk müzik hayatı;

Müzik ile ilişkisi Lise yıllarında ciddi anlamda pekişmiş, hayatının her döneminin merkezinde müzik yer almıştır. 2009 Powertürk Garage Tv’de bir yarışmaya Destan Olalım isimli çalışma ile amatör olarak katılmıştır.

Müzik ve sahne eğitimi profesyonel olarak almamış olsa da deneyimleyerek, kendi çabaları ve Ankara Güzel Sanatlar Derneği desteği ile adım adım ilerlemeye başlamıştır. İlk profesyonel çalışması ise 2019 yılı Ballad Music etiketi ile yayınlanmış tekli ” Yağız yerin atlısı ” eseridir. Henüz yolun başında ağır ve sağlam adımlarla hala Ballad Music yapım şirketi ile çalışmalarına devam etmektedir.

2018 yılı itibariyle içerisinde Ali Kınık, Mustafa Yıldızdoğan ve Ahmet Şafak gibi tanıdığımız simaların da bulunduğu Ülkü Ocakları Genel merkezine Bağlı sanatçılar arasına girmiştir.

İlyas Öztürk aynı zamanda kişisel youtube kanalında sevdiği eserleri akustik olarak #evkayıtlarım adı ile de yayınlamaya ve müzik severler ile paylaşmaya devam etmektedir.


Bir Başka İçerik :   Mehtap Koç

6 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz