İhsan Gül

0

İhsan Gül Star Tv ekranlarında yayınlanan Toprak ile Fidan isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

İhsan Gül Kimdir?

İhsan Gül tiyatrocu ve oyuncu. Düzce Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunudur. Ayrıca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümünü de başarı ile tamamlamıştır.

Günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne alan başarılı isim ilk dizi oyunculuk deneyimini 2014 yılında rol aldığı Kaçak Gelinler isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Geçmiş yıllarda Yunus Avşar ile birlikte otostop çekerek Türkiye turu yaptıkları haberleri ile gündeme gelmiştir. Türkiye turundan sonra dünya turuna da çıkmayı planladıkları açıklanmıştır. Tiyatro kökenli oyuncu gittikleri yerlerde çadır alanlarında ve merkezlerde Hacivat ve Karagöz gölge oyunları yaptıklarını dile getirmiştir.

İhsan Gül Oynadığı Diziler

İhsan Gül 2022 yılında Toprak ile Fidan isimli dizi de rol almıştır. Dizi de ayrıca Gülşah Yavuz, Kağan Arpacı, Hülya Arslan Soğukçay, Deniz Tanfener, Tutku Aygan, Yağız Ali Zeyveli, Hazal Adıyaman, Osman Aydın, Mehmet Çelik, Burcu Kirman, Nazan Bayazıt ve Hilal Tüfek gibi isimler de rol almıştır.

Fidan İle Toprak (2022)
Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı (2022)
Alparslan: Büyük Selçuklu (Kılıçkıran) (2022)
Kursun (2019)
Çukur (Damat) (2019)
Arka Sokaklar (2018)
Kaçak Gelinler (2014)

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ihsangulresmi ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz