İbrahim Emiroğlu

0

İbrahim Emiroğlu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? neden görevden alındı? Kısaca hayatı ve biyografisi.

1956 yılında aslen Erzincan, İliç İlçesi Leventpınar Köyünde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini memleketinde İliç 23 Nisan İlkokulunda tamamlamıştır. Ardından Erzincan İmamhatip, Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’nü tamamlamıştır.

1979 senesinde mezun olmuş ve ilk görev yeri olarak Uşak Ulubey Lisesi’nde öğretmen olarak yer almıştır. Ardından bir süre Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde asistan olarak çalışmış, 2002 senesinde Profesör olmaya hak kazanmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dergisi başta olmak üzere bir çok dergide makaleleri yayınlanmıştır. Yine aynı üniversitenin Mevlana Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yapmıştır.

22 Kasım 2018 tarihinde, Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan bir etkinlikte konuşmacı olarak bulunmuştur. Orada yaptığı belirtilen bazı açıklamaları nedeni ile hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Akabinde ise rektörlük tarafından görevden alındığı açıklanmıştır.

Prof. Dr. İbrahim Emiroğlu konu ile ilgili resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yapmıştır. Yapmış olduğu açıklama şu şekildedir;
“Bazı medya organlarında bana ait olmayan ifadelerin belli mahfillerce ağzımdan çıkmışçasına servis edilerek hakkımda başlatılan “linç” kampanyasını hayretle ve esefle izlemekteyim. Konunun takipçisi olacağım.”

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz