Hilal Kuvvet

Hilal Kuvvet Masumlar Apartmanı Serap karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Peki başarılı oyuncu kimdir? eğitimi, kariyeri, biyografi ve kısaca hayatı.

Hilal Kuvvet Kimdir?

Hilal Kuvvet oyuncu, yazar, tiyatrocu ve yönetmen. İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden 2012 yılında mezun olmuştur. Yine aynı üniversite İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Yönetmenliği Yüksek Lisans yapmıştır.

2002 senesinde tiyatro dünyasına giriş yapan başarılı isim, Ankara’da tiyatro ile tanışmıştır. Amatör ve profesyonel birçok tiyatro grubunda çeşitli oyunlarda sahne almıştır.

2012 ve 2013 tiyatro sezonundan itibaren Tiyatro İS için Sıfır Beden, Bu Yol Cennete Gider ve Bahar Kuaför oyunlarını yazmış ayrıca Sıfır Beden oyununun yönetmenliğini üstlenmiştir.

Kurucularından olduğu Tiyatro İS bünyesinde, yazar, yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra başarılı isim, Edebiyat, Fotoğraf, Sinema, Tiyatro, Sanat & Mimarlık kategorilerinde eserler yazan bir yazardır. 7. Oyun Yazma Yarışması 2015 kitabını kaleme almıştır. Bu kitap Mitos Boyut Yayınları aracılığı ile okurseverlerle buluşmuştur.

Hilal Kuvvet Oynadığı Diziler

Hilal Kuvvet Masumlar Apartmanı isimli dizi de Serap karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Sonrasında ise Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Kan Çiçekleri isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Kan Çiçekleri isimli dizi de Barış Baktaş, Yağmur Yüksel, Berkay Çınar, Selinay Taşol, Nalan Örgüt, Erol Yavan, Hasan Ballıktaş, Yılmaz Ulutaş, Ekrem Aral Tuna, Dilek Güler, Ceyda Pınar, Göksel Kayahan ve Gökhan Gürdeyiş gibi isimler de rol almıştır.

Tiyatro Oyunları:

Sıfır Beden / Kostüm Tasarım / Dekor Tasarım / Yönetmen / Yazar
Zen / Ses & Efekt Operatörü / Yönetmen Yardımcısı
Bahar Kuaför / Konsomatris / Yazar
Hades’in Arka Bahçesi / Oyuncu / Yazar

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @hilalkuvvet ‘dir. Twitter hesabı kullanıcı ismi ise @kuvvethilal ‘dir. Ertunç Uygun menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz