Hilal Cebeci

Hilal Cebeci müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Hayranları tarafından ise hakkında bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hilal Cebeci Kimdir? Nereli?

1976 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı sanatçı İstanbul doğumludur. Aslen ise baba tarafından Giresun’ludur. Babasının bir işçi olduğunu ancak genç yaşta babasını yitirdiğini belirtmiştir. Babası 12 Mart sonrasında Sabotaj Davası sanıkları arasında yer almış ve idam ile yargılanmış, hapis yatmıştır. 1974 senesinde ise delil yetersizliğinden beraat etmiştir. 2002 yılının Ocak ayında ise 56 yaşında iken akciğer kanseri sebebi ile hayata gözlerini yummuştur.

İlk müzik kariyerine kendi kurmuş olduğu fasıl grubu ile adım atan Cebeci İstanbul’un ünlü otellerinde fasıl yapmıştır. Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi mezunu sanatçı 3 sene İstanbul’un çeşitli eğlence mekanları ve gece kulüplerinde sahne almıştır. İlk albümünü 1999 senesinde Köylü Güzeli ile çıkartan sanatçı bu yılda Kral Tv Müzik Ödüllerinde Yılın en iyi çıkış yapan bayan şarkıcı ödülünü kazanmıştır. Köylü Güzeli satış rakamı ise o dönemde 400.000’dir. Köylü Güzeli isimli albüm ile şöhrete kavuşmuştur.

Hilal Cebeci Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel sanatçının boyu 1.61 cm, kilosu 64, burcu ise yengeç’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 44’dür. Müziğin dışında dizilerdede rol alan sanatçı Hilal Cebeci ilk ses deneyimini 1993 senesinde gerçekleştirmiştir. 1999 senesinde ilk albümünü çıkartan Hilal Cebeci Köylü Güzeli albümü ile Kral Tv Müzik ödüllerinde en iyi çıkışı yakalaşan bayan şarkıcı ödülüne layık görülmüştür.

Son dönemlerde ise müzik kariyerinden çok twitter ve instagram hesaplarından paylaştığı ve takipçilerine panpişlerim diye seslenerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Resmi instagram hesabı @hilalcebecii de günümüz itibariyle 404bin civarında takipçisi bulunuyor. Twitter hesabında ki sayı ise 935,1 B.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz